Czy Ricciardo w końcu rozpoczął sezon?

Daniel Ricciardo po raz pierwszy w tym sezonie dominuje podczas Grand Prix Chin nad swoją koleżanką z drużyny Yuki Tsunodą. Australijczyk, który miał jak dotąd dobry weekend, musi jednak potwierdzić swoją dobrą formę podczas wyścigu głównego.

opublikowany 20/04/2024 à 18:40

Yannisa Duvala

1 Zobacz komentarze)

Czy Ricciardo w końcu rozpoczął sezon?

Wreszcie wzorcowy weekend dla Australijczyka? ©DPPI

I jeśli Ricciardo został pochowany zbyt wcześnie? Australijczyk nie ma zbyt dobrego początku sezonu, co zauważyło wielu obserwatorów Formuła 1 już domagają się jego odejścia po zaledwie pięciu Grand Prix. Na konferencji prasowej, tuż przed rozpoczęciem chińskiego weekendu, Christian Horner chciał bronić swojego protegowanego.

„Jest jeszcze wcześnie, prawda? (dla podsumowania, przyp. red.) ? Jego sezon tak naprawdę jeszcze się nie zaczął. Miał pewne trudności. I myślę, że on sam ma wrażenie, że jak dotąd nie spisał się najlepiej. Ale jesteśmy dopiero w piątym wyścigu. To tor (Chiny, przyp. red.) w którym zawsze był mocny, w 2018 roku w wielkim stylu wygrał tutaj dla nas, więc zobaczmy, jak się sprawy potoczą. »

Wreszcie przed Tsunodą

Skandalicznie zdominowany przez swojego kolegę z drużyny Yuki Tsunoda Wydaje się, że od początku roku finansowego 2024 człowiek z ośmioma zwycięstwami w F1 odzyskał impet na międzynarodowym torze w Szanghaju. W ten weekend jak dotąd zawsze wyprzedzał Japończyków: 14. w kwalifikacjach sprintu, gdy jego kolega z drużyny był 19., 11. w wyścigu, gdy Tsunodę zajął 16. miejsce, a w kwalifikacjach do Grand Prix Australijczyk uplasował się na 12. miejscu, podczas gdy rodak z Kanagawy nie mógł zająć lepszej niż 19. pozycji.

„To był jak dotąd mój najlepszy weekend w roku, cieszy się Daniel Ricciardo. Zmieniliśmy podwozie i lepiej czuję samochód, mam do niego większą pewność. Świetnie się bawiliśmy tego ranka (sobota, przyp. red.), kilka pozytywnych punktów do zapamiętania i kilka wniosków przed wyścigiem głównym. Byłem zadowolony z mojego okrążenia kwalifikacyjnego i czuję, że nie pozostało mi nic więcej. »

Honey Badger znajduje się w dobrej sytuacji na jutro, po raz pierwszy wchodząc na punkty: „Nie mogę się doczekać, kiedy jutro znów zacznę biegać (niedziela, przyp. red.). Sprint był zachęcający, więc mam nadzieję, że na długich dystansach pokażemy trochę więcej. Myślę, że 12. miejsce to dobry punkt wyjścia i daje możliwość dogonienia pozostałych i zdobycia punktów. »

Twierdzenie, że sezon Daniela Ricciardo w końcu się rozpoczął, jeszcze przed końcem weekendu w Chinach, jest oczywiście pochopnym wnioskiem, podobnie jak stwierdzenie, że nie ma już dla niego miejsca w Formule 1. Wyścig główny będzie niezwykle ważny; musi dodać mu pewności siebie, ale także w meczu z kolegą z drużyny. Teraz jego zadaniem jest zaprezentowanie swojego talentu na torze i udowodnienie nam, że ten dobry weekend w Szanghaju nie jest anomalią w matrixie.

CZYTAJ TAKŻE > Brak kary dla Sainza po czerwonej fladze

1 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

1 Uwagi)

Yves-Henri RANDIER

21 o 04:2024

Dziwne, że Tsunoda nie skupia się na tym, co najważniejsze w ten weekend!

Aby napisać komentarz