Ross Brawn czeka na „powrót do najlepszej formy” Mercedesa

Zdaniem Rossa Brawna, dyrektora ds. sportów motorowych w Liberty Media, dwa złe wyścigi Mercedesa w Monako i Baku potwierdzają trudności zespołu na torach ulicznych. Ale uważajcie na mocny powrót mistrzów świata.

opublikowany 08/06/2021 à 09:47

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Ross Brawn czeka na „powrót do najlepszej formy” Mercedesa

Lewis Hamilton stracił wszystko w Baku już przy pierwszym hamowaniu po ponownym uruchomieniu. ©DPPI

Lewis Hamilton na drodze ucieczki z pierwszego zakrętu po ponownym uruchomieniu na koniec wyścigu w Baku, Valtteri Bottas przejrzyste przez cały weekend: Mercedes najwyraźniej nie wiedział Grand Prix Azerbejdżanu zgodnie ze standardami swoich ostatnich sezonów.

Po porażce Monako z Max Verstappenmistrzowie świata nie byli w stanie odwrócić sytuacji w pobliżu Morza Czarnego, jednak wykorzystali niepowodzenia Verstappena, aby uniknąć utraty kontaktu w rankingach kierowców.

Ale podwójnie słaby występ w Monako i Baku, co można powiązać w zależności od tego Ross Brawn. „To niezwykłe, że Mercedes miał samochód w tak złym stanie, że podkreśla dyrektor ds. sportów motorowych Liberty Media. Być może było tak, że po trudnościach w Monako zdecydowali się obrać inną ścieżkę i właśnie to wyeliminowało ich z rywalizacji w piątek.

Gdybym miał problemy z temperaturą opon, tak jak w Monako, nalegałbym, aby spróbować innego kierunku. Zatem ich piątkowe zmartwienia mogą być tego skutkiem. »

Ale były szef Benettona lub Ferrari nie wyraża obaw co do zdolności niemieckiego koncernu do reakcji.

„Możliwe, że kiedy wrócimy do wyścigów, w których będzie więcej pewności siebie i w znajomym otoczeniu, Mercedes powróci na swój najlepszy poziom, kontynuuje Brawn. Zawsze mieli trochę problemów na torach ulicznych.

To nigdy nie było ich siłą. czerwony Byk rozpoczęli w tym roku bardzo mocno, co jest całkowitym przeciwieństwem tego, co zrobili w zeszłym roku. Wygrali dopiero w drugiej części mistrzostw. Ich początek jest więc zachęcający.

Jeśli uda im się utrzymać tę dynamikę i pozostać w rywalizacji z Mercedesem, możemy zobaczyć piekielną bitwę. » Aż do konieczności rozwoju jednomiejscowy Rok 2022 nie ma większego pierwszeństwa przed wynikiem mistrzostw w 2021 roku? Będzie to duża część równania.

Zapoznaj się z pełnym raportem i analizą Grand Prix Azerbejdżanu, przygotowanym przez naszego specjalnego korespondenta w Baku, w numerze AUTO 2315tygodniowo, już dostępny w wersji cyfrowej a od jutra w kioskach.
 

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz