Sainz z zadowoleniem przyjmuje postępy strategiczne Ferrari dzięki nowemu samochodowi

Zdaniem Carlosa Sainza dobry rozwój SF-24 pozwolił Ferrari ulepszyć strategię.

opublikowany 15/04/2024 à 18:11

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

Sainz z zadowoleniem przyjmuje postępy strategiczne Ferrari dzięki nowemu samochodowi

© Frédéric Le Floc'h / DPPI

Stale rozwijając się, Ferrari przeszło przez fazę, w której często było celem kpin, szczególnie w sieciach społecznościowych. Królowie memów nie wahali się bawić wieloma błędami Stabilny, głównie na poziomie strategii.

Trzeba przyznać, że ostatnie lata nie były łatwe w projektowaniu planów strategicznych. Podczas wyścigu mechanicy kilkakrotnie popełniali błędy podczas pit stopów lub inżynierowie nie podejmowali najlepszych decyzji, co psuło Grand Prix Charles Leclerc et Carlos Sainz.

Jednak od objęcia sterów generała Vasseura na początku 2023 roku w Marenello wieje nowy wiatr i błędy nie zdarzają się już lub zdarzają się rzadko. Wewnętrznie główny francuski zespół sprawił, że wszystko się wydarzyło, a Ferrari idzie teraz lepiej, we właściwym kierunku. Zarówno na poziomie rozwojowym, jak i strategicznym. Rzeczywiście, The Reds nie wydają się już ostatnio rozpadliwi.

Grand Prix Japonii dziesięć dni temu jest tego doskonałą ilustracją. Dzięki niecodziennej strategii i różnym pozycją w stawce Carlosowi Sainzowi i Charlesowi Leclercowi udało się zdobyć dla Scuderii to, co najlepsze, a mianowicie 3.e i 4e miejsca za czerwony Byk. Operacyjnie wszystko poszło idealnie. Szczegół, który nie umknął Hiszpanowi, świadomemu, że wynika to głównie z dobrego projektu najnowszego nabytku warsztatów Maranello.

Ferrari na dobrej drodze

« W ciągu ostatnich trzech lat stopniowo poczyniliśmy postępy w zakresie strategii, zauważa Carlos Sainz. Jeśli w tym roku zobaczymy ten skok do przodu, będzie to wyłącznie zasługa samochodu. Posiadanie takiego, który pozwala na elastyczność w zakresie strategii, to coś, czego nie mogliśmy mieć w zeszłym roku. "

Do pozytywnych punktów Madrynianin przyznaje, że Ferrari jest bardziej wolne od ograniczeń z zeszłego roku, takich jak konieczność zatrzymywania się na bardzo specyficzne okrążenie, brak możliwości przedłużenia stintów czy silna degradacja, która działała na korzyść konkurencji.

« Po prostu nie mogliśmy być elastyczni, więc nie mogliśmy nic zrobićkontynuuje. Przez większość czasu wydawało się, że nie mamy właściwej strategii.

Ale kiedy masz lepszy samochód pod względem opon, dwóch kierowców, którzy mogą częściej naciskać i masz dodatkową elastyczność, twoja strategia również wydaje się lepsza. Nie lekceważę (inni) postęp, jaki zrobiliśmy, myślę, że to naprawdę nam bardzo pomaga. » Do zobaczenia w Chinach w celu potwierdzenia rozpoczęcia podróży!

CZYTAJ TAKŻE > Alpine F1 dementuje plotki i „kategorycznie” zapewnia, że ​​nie jest na sprzedaż

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)