Bez pomocy Strolla Alonso nie uważa, że ​​jest w stanie wydobyć pełny potencjał swojego Astona Martina

Dla Fernando Alonso wrażenia i opinie jego kolegi z drużyny, Lance’a Strolla, są „kluczowe” dla ulepszenia AMR24.

opublikowany 18/04/2024 à 10:20

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

Bez pomocy Strolla Alonso nie uważa, że ​​jest w stanie wydobyć pełny potencjał swojego Astona Martina

„Widzisz, Lance, ty i ja możemy razem dokonać wielkich rzeczy. » © Antonin Vincent / DPPI

Oprócz opanowania kierownicy, Fernando Alonso Od początku swojej kariery zawsze wyróżniał się mistrzostwem w komunikacji. Niektórzy powiedzą, że to dobrze, inni źle... Oceńcie sami. Jednak dwukrotny mistrz świata z czasem stał się znawcą tematu.

Docierając do Aston Martin W zeszłym roku Asturyjczyk doskonale to zrozumiał. Mając w drużynie syna swojego szefa, Lawrence'a Strolla, Fernando Alonso stał się w głębi serca politykiem bardziej niż kiedykolwiek. Jego publikacje są ostrożne, nie brakuje dobrych komentarzy... Rzadko widywaliśmy go w takim stanie, który w przeszłości nie wahał się krytykować, gdy było to konieczne. Ale Asturian jest sprytny i mądry Lance Stroll po drugiej stronie garażu nie podejmie żadnych działań, zwłaszcza nie publicznie. Przynajmniej na tę chwilę.

Alonso-Stroll: w jedności siła

Chodź tu, wielkoludzie! © Xavi Bonilla / DPPI

Przed Grand Prix Chin w ten weekend ten pierwszy Renault, McLaren ou Ferrari zademonstrował to ponownie podczas wycieczki, której sekret tylko on zna. Zapytany o swojego kolegę z drużyny i postępy, jakie należy poczynić w AMR24, Fernando Alonso jedynie pochwalił Kanadyjczyka, którego jego wkład w rozwój nie powinien być lekceważony.

« Lance i ja staramy się pomóc zespołowi tak bardzo, jak to możliwe– zwierza się zainteresowana osoba. Moim zdaniem mamy dwa różne style jazdy w określonych warunkach i dlatego różne odczucia z samochodu.

Lance jest o wiele bardziej wrażliwy na pewne rzeczy niż ja, co jest bardzo ważne dla zespołu. Analiza, którą Lance może przeprowadzić i którą może przekazać zespołowi, jest dla nas kluczowa i pozwala ulepszyć samochód. Czasem jestem trochę [niewrażliwy] do pewnych szczegółów, co nie jest dobre. Oboje staramy się pomóc Astonowi tak bardzo, jak możemy, a kierunek, jaki obieramy w zakresie rozwoju, ale także tuningu w ciągu weekendu, jest dokładnie taki sam. Dochodzimy więc do tych samych wniosków, może w inny sposób i myślę, że te dwa różne style to dobra rzecz dla Astona. "

Jeśli w zeszłym roku w dużej mierze zdominował swojego partnera w Zielonych, różnicą 132 punktów i przede wszystkim 8 podium do zera, Fernando Alonso nie uważał jednak, że jest w stanie wydobyć pełny potencjał ze swojego sprzętu. Aby to osiągnąć, zdaje sobie sprawę, że potrzebuje Lance'a Strolla, pomimo zauważalnej różnicy poziomów. „ Czasami prowadzę samochód, rozwiązując problemy, które mamy, i czasami jest to dobre, ponieważ mogę prowadzić każdy samochód w dowolnym momencie i wyciągnąć z tego 90% korzyści.– przyznaje.

Jednak aby osiągnąć 100%, czasami nie mogę obejść się bez pomocy mojego kolegi z drużyny w zakresie konkretnych szczegółów tuningu lub problemów z balansem. Korzystamy na sobie na różne sposoby i to jest teraz dobre. » Od wielkiego Fernando Alonso, który dba o swój wizerunek u wielkiego szefa.

CZYTAJ TAKŻE > Fernando Alonso i Aston Martin odnawiają przysięgę, jakby to było oczywiste

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz