Sauber przedstawia nową nazwę na sezony 2024 i 2025

Przejściowa tożsamość, która emanuje miłością do sportów motorowych…

opublikowany 01/01/2024 à 10:01

Jeana-Michela Desnouesa

0 Zobacz komentarze)

Sauber przedstawia nową nazwę na sezony 2024 i 2025

Stake był już partnerem zespołu z Hinwil w 2023 roku. / © DPPI

Po nabyciu w grudniu ubiegłego roku prawa do nazwania najnowszej produkcji Hinwil „KICK Sauber C44”firma „Stake” staje się nową tożsamością szwajcarskiej drużyny na sezony 2024 i 2025. Alfa Romeo F1 Zespołu już nie ma, niech żyje zespół Stake F1!

Sauber Motorsport będzie czekał na oficjalne zakończenie współpracy z Alfą Romeo 31 grudnia 2023 r. o północy, aby dzisiaj o godzinie 10:00 ogłosić utworzenie zupełnie nowej tożsamości zespołu Hinwil (Szwajcaria), który będzie ewoluował od 2026 r. nazwa Audi.

Na sezony 2024 i 2025 podpisano porozumienie z marką bukmacherską, rozrywkową i lifestylową „Stake”, która staje się partnerem tytularnym struktury, przejmując prawa do nazewnictwa drużyny.

Decyzja ta wpisuje się w ciągłość partnerstwa nawiązanego w 2023 roku. Dla zespołu z siedzibą w Hinwil, który od wejścia do Formuły 1993 w 1 roku działał pod różnymi nazwami (zespół Sauber F1993 w latach 2005–2011 i 2018–2006, BMW Sauber od 2010 do 1 r. i Alfa Romeo F2019 Team od 2023 r. do 1 r.), zatem 2024 stycznia XNUMX r. wyznacza początek nowej ery, którą można określić jako okres przejściowy, ale która obiecuje zerwanie z konwencjonalnymi koncepcjami sponsoringu sportu i rozrywki, deklarowanym celem jest utrzymanie fanów w czołówce.

Założona w 2017 roku firma Stake ugruntowała swoją pozycję głównego gracza w świecie sportu i rozrywki, w szczególności dzięki platformie streamingowej „Kick”, konkurentowi giganta Twitch, którego jest większościowym udziałowcem i który staje się wiodącym oficjalna nazwa podwozia na te same lata 2024 i 2025.

Dzięki partnerom ze świata sportu, takim jak klub piłkarski Everton czy Ultimate Fighting Championship (UFC) i rozrywki, jak supergwiazda Drake, marka intensyfikuje swoją obecność w ekosystemie Formuły 1.

To także słynny kanadyjski raper jest odpowiedzialny za ogłoszenie nowej nazwy na portalach społecznościowych zespołu w oczekiwaniu na długo oczekiwaną premierę nowego C44, w lutym.

« Ubiegły sezon był początkiem podróży Stake w Formule 1, a nowa rola marki na czele zespołu Stake F1 stanowi naturalny kolejny krok na tej ścieżce., wita Alessandro Alunni Bravi, przedstawiciela zespołu, który obiecał „niespodziankę” w związku z nową nazwą szwajcarskiej drużyny. Nie sprecyzował, czy wspomniana niespodzianka była dobra, czy zła…

Stake nie tylko zdołało wykorzystać rosnącą rzeszę fanów Formuły 1 do wzmocnienia własnej społeczności, ale także przedstawiło ten sport zupełnie nowej publiczności, na czym skorzystał nie tylko nasz zespół, ale także wszyscy inni: aktorzy F1. Mieliśmy okazję uczestniczyć w niesamowitych zajęciach z niektórymi ambasadorami Stake, w tym z legendą argentyńskiego futbolu Sergio Agüero i indyjsko-kanadyjskim raperem Karanem Aujlą.

Rok 2024 będzie nową stroną i okazją do zrobienia więcej, lepiej i pójścia jeszcze dalej: nie możemy się doczekać jeszcze bardziej ekscytującego kalendarza wydarzeń na nowy sezon ".

Współzałożyciel Stake, Edward Craven dodaje: „ Miniony sezon był świadectwem wartości marketingowej i medialnej, jaką Stake wniósł do zespołu, a nadchodzące lata zapowiadają się ekscytująco, z zaplanowanymi aktywacjami, które na nowo zdefiniują emocje na torze i poza nim. »

Pozostaje, aby wiosłowanie było równie skuteczne jak upierzenie…

CZYTAJ TAKŻE: Sauber, siedem żyć wyjątkowego zespołu w Formule 1

0 Zobacz komentarze)