W deszczu Lando Norris zdobywa pole position przed Lewisem Hamiltonem!

Lando Norris wygrał epicki sprint o tyczce w ulewnym deszczu i na asfalcie z całkowicie niepewną przyczepnością. Brytyjczyk pokonał bardzo zaskakującego Lewisa Hamiltona.

opublikowany 19/04/2024 à 10:31

Jeremy’ego Satisa

0 Zobacz komentarze)

W deszczu Lando Norris zdobywa pole position przed Lewisem Hamiltonem!

Lando Norris zdobył pole position w Chinach. © Florent Gooden / DPPI

  • Czy jest to fakt, że przez pięć lat nie składaliśmy tego chińskiego bitumu? A może to dziwna farba, którą organizatorzy dodali do tego utworu? Mimo to tor w Szanghaju był całkowicie nieprzejezdny, biorąc pod uwagę deszcz, który lał w ten piątek. I w tej małej grze tak jest Lando Norris który dobrze spisał się w SQ3. Młody Anglik najpierw zobaczył, że jego czas na pole position został odwołany, a potem został on przywrócony! Był daleko przed nami (1 »2) Lewis Hamilton i inny bardzo doświadczony pilot, pewien Fernando Alonso, w zabawnym SQ3 bez obliczeń!
  • Max Verstappen, lider mistrzostw, walczył w tych warunkach, nigdy nie znajdując przyczepności i dwukrotnie wypadając z toru. Niemniej jednak wystartuje z czwartego miejsca i będzie miał spore szanse na zwycięstwo. Holender był na prowadzeniu Carlos Sainz (4.) i Sergio Pérez (5.).
  • SQ3 był skomplikowany Charles Leclerc Również. Na pierwszym okrążeniu wyjazdowym Monako stracił samochód i przednim skrzydłem uderzył w ścianę. Udało mu się wystartować ponownie, ale przejechał tylko dwa okrążenia w porównaniu do trzech do czterech w przypadku jego konkurentów. Ogranicza obrażenia, wyprzedzając go o 7. najszybszy czas Oskar Piastrí . , , , , , , , , , , , , ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,.
  • Zwróć uwagę na doskonałą sesję Saubera i lokalnego bohatera Guanyu-Zhou. Szwajcarski zespół, który w 2026 roku będzie nosił nazwę Audi, umieścił swoich dwóch kierowców w SQ3, co wywołało niezłą eksplozję radości chińskiej publiczności! Pochodzący z Szanghaju wystartuje z 10. pozycji, tuż za swoim fińskim kolegą z drużyny.

  • Pierwszą niespodziankę sesji przyniósł nieco wcześniej George Russell. Brytyjczyk faktycznie objął prowadzenie w SQ2, tracąc miejsce w pierwszej dziesiątce zaledwie o 10/38, gdy zaczął padać deszcz. Odejdzie na oczach tej dwójki Haas, Daniel Ricciardo et Lance Stroll, a jednocześnie autor najlepszego czasu w EL1.
  • Rozczarowanie w klanie francuskim po wyeliminowaniu tej dwójki Alpine w KW1. Esteban Ocon, który korzysta z nowego, ulepszonego płaskiego dna, został pokonany przez swojego kolegę z drużyny o niecałe 1/10 Pierre Gasly. Obaj mężczyźni wystartują w sprincie z 16. i 17. miejsca, przed Alexem Albon (18. miejsce), Yuki tsunoda (19e) i Logan sierżant (20e).
  • Do zobaczenia w tę sobotę o 5:00 na starcie pierwszego wyścigu sprinterskiego w sezonie, przed sesją kwalifikacyjną Grand Prix zaplanowaną cztery godziny później o 9:XNUMX.

CZYTAJ TAKŻE > Pomimo wieloaspektowego zagrożenia Sergio Pérez jest spokojny na rok 2025

Jeremy’ego Satisa

Świetny reporter F1 i pasjonat formuł promocyjnych

0 Zobacz komentarze)