Zaskoczony brakiem rozwoju Haas zacznie od zera w 2024 roku

Günther Steiner nie spodziewał się, że w 2023 roku prace rozwojowe nad VF-23 będą tak nieefektywne. Dużo stawia na nowy samochód w 2024 roku.

opublikowany 27/12/2023 à 17:03

Medhiego Casauranga

1 Zobacz komentarze)

Zaskoczony brakiem rozwoju Haas zacznie od zera w 2024 roku

Nie widzieliśmy wielu iskier w Haasie w 2023 roku... Zdjęcie DPPI / Antonin Vincent

Günter Steiner nie spodziewał się, że doświadczy takiego sezonu 2023 Formuła 1. Główny zespół ds Zespół Haas F1 w rzeczywistości pokładał duże nadzieje w swoim zespole, który pozyskał doświadczonych Nico Hülkenberg jako kolega z drużyny Kevin Magnussen. Jednak VF-23 okazał się niespokojny przez całe Grand Prix. Nic dziwnego, że Haas zajął 10. i ostatnie miejsce w klasyfikacji konstruktorów.

Jakość jednomiejscowy Amerykanin stał się jego najgorszą wadą. Szybki na szybkim okrążeniu dzięki wysokiej jakości podgrzewaniu opon, VF-23 przedwcześnie zużył gumę podczas wyścigu, uniemożliwiając utrzymanie zadowalającego tempa podczas długich przejazdów.

Zdaniem Günthera Steinera w 2023 r. badania inżynierów mające na celu rozwiązanie tego problemu poszły na marne. " Byłem zaskoczony, przyznaje się Szybka kawiarnia. Problem w tym, że w fazie rozwoju nie znaleźliśmy żadnej wydajności. To nie tak, że nie chcieliśmy lub nie mogliśmy dokonać ulepszeń. Nie wprowadziliśmy żadnych ulepszeń, ponieważ ulepszanie i świadomość, że samochód nie będzie szybszy, nie ma sensu. » Tak proste jak to!

„Oczywiście byliśmy zaskoczeni brakiem postępów w rozwoju tunelu aerodynamicznego. »

„W przyszłym roku i tak będzie to zupełnie nowy samochód i zaczniemy od zera”, dodał Günther Steiner, odnosząc się do różnych opinii jego kierowców na temat wersji B VF-23, zaprezentowanej podczas Grand Prix Stanów Zjednoczonych w październiku. Nie dało to pełnej satysfakcji. Kevin Magnussen dobrze zakończył sezon tym zaawansowanym samochodem, a Nico Hülkenberg szybko wrócił do modelu z początku roku.

CZYTAJ TAKŻE > Retro F1 2023 – Wilgotny charłak: Haas

Medhiego Casauranga

Pasjonat historii sportów motorowych we wszystkich dyscyplinach, nauczyłem się czytać dzięki AUTOhebdo. Przynajmniej tak mówią wszyscy moi rodzice, kiedy widzą moje imię w środku!

1 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

1 Uwagi)

28 o 12:2023

To takie zabawne, przekomarzanie się Steiner!!

Aby napisać komentarz