Trzeci kwartał z rzędu dla Ocona: „Małe ulepszenia, ale nie bez znaczenia”

Autor swoich najlepszych kwalifikacji w sezonie, Esteban Ocon, ma jednak świadomość, ile pracy jeszcze trzeba włożyć, aby grać wyżej w rankingach.

opublikowany 20/04/2024 à 10:41

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

Trzeci kwartał z rzędu dla Ocona: „Małe ulepszenia, ale nie bez znaczenia”

© Florent Gooden / DPPI

Wprowadzono niewielkie zmiany przez Alpine podczas Grand Prix Chin wydają się działać. W każdym razie to właśnie jest wydajnośćEsteban Ocon, jedyny pilot Blues, który zabrał ich na pokład w ten weekend.

O ile piątek był skomplikowany z powodu przedwczesnej eliminacji podczas kwalifikacji sprinterskich, o tyle Norman podniósł ton podczas tradycyjnych kwalifikacji w tę sobotę. Postęp na torze rzeczywiście potwierdził się dla drużyny Habs, która zdołała zająć trzecie z rzędu drugie miejsce po Australii i Japonii, a przede wszystkim zapewnić sobie najlepszą pozycję startową w roku, 2.e na siatce.

« To zdecydowanie satysfakcjonujący dzień., delektował się przez mikrofon Canal + nadal podkreślając, że przed nami jeszcze długa droga. To moja najlepsza pozycja startowa w tym roku. Są to drobne ulepszenia, ale nie bez znaczenia. Trzeba widzieć satysfakcję w tym, że się pracuje i że to procentuje. Udało nam się dość łatwo przejść przez Q1, w Q2 radziliśmy sobie dobrze.

Teraz nadal istnieje duża przepaść. Kiedy spojrzymy, do uzyskania 12 brakuje trzech dziesiątyche miejsce. To dużo. To coś, co nie byłoby dzisiaj możliwe do osiągnięcia. (SOBOTA). Nadal maksymalizowaliśmy potencjał. Możemy się z tego cieszyć w porównaniu do tego, co wydarzyło się wczoraj (Piątek) gdzie nie uporządkowaliśmy wszystkiego. Dzisiaj to zrobiliśmy. "

Jeśli chodzi o niedzielne Grand Prix, Esteban Ocon chce wierzyć w swoje pierwsze punkty w roku, ale twardo stąpa po ziemi. Dla Francuza będzie to przede wszystkim kwestia dobrej realizacji planu wyścigu.

« Niewiele brakuje nam do punktów, ale nie możemy się podniecać, uspokaja się. W Japonii już zmieniliśmy nasze stanowisko. Ścigajmy się, zobaczmy, gdzie jesteśmy na końcu, aby nie wywierać na nikogo presji. "

Rozpoczęcie Grand Prix Chin zaplanowano na godzinę 9:00 w najbliższą niedzielę, a jego śledzenie będzie transmitowane na żywo w AUTOhebdo.

CZYTAJ TAKŻE > Max Verstappen popisał się setnym pole position w historii Red Bulla, a Fernando Alonso był trzeci

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)