Grand Prix Chin, które „dużo znaczy” dla Guanyu Zhou

W najbliższy weekend Guanyu Zhou wystartuje w Grand Prix Chin w Szanghaju. Tym samym stanie się pierwszym chińskim kierowcą w historii, który weźmie udział w swoim rodzinnym Grand Prix.

opublikowany 15/04/2024 à 17:31

Yannisa Duvala

0 Zobacz komentarze)

Grand Prix Chin, które „dużo znaczy” dla Guanyu Zhou

Guanyu Zhou wkrótce zapisze kartę w historii chińskich sportów motorowych. ©DPPI

Grand Prix Chin powraca w najbliższy weekend (19-21 kwietnia) i jeśli jest jedna osoba, która jest szczególnie zachwycona tą wiadomością, to właśnie Guanyu-Zhou. Ten ostatni będzie ścigał się u siebie, co czyni go pierwszym chińskim kierowcą w historii, który weźmie udział w swoim Grand Prix. Naturalnie, kiedy zapisałeś kartę w historii sportów motorowych w swoim kraju, możesz czuć się tylko pozytywnie, chociaż początek sezonu jest, delikatnie mówiąc, skomplikowany...

„Nie mógłbym być szczęśliwszy, mogąc wreszcie jeździć po mojej ziemi, cieszy się Guanyu Zhou. Bądź pierwszym chińskim kierowcą, który weźmie udział w wyścigu Formuła 1 w Chinach wiele dla mnie znaczy, to wielka duma, ale i wielka odpowiedzialność. To nie jest tylko zwykły wyścig: po czterech latach nieobecności w końcu powraca F1, a na starcie pojawia się chiński kierowca. Jest to szansa na inspirację i utorowanie drogi przyszłym pokoleniom do zainteresowania się sportem. Mój kraj kocha wyścigi samochodowe i czekał na ten moment od lat! »

Maksymalne stężenie

Nawet jeśli Grand Prix Chin szczególnie ekscytuje kierowcę Saubera, nie wolno dać się ponieść emocjom, należy zachować spokój i zachować maksymalny poziom koncentracji. „Dla mnie najważniejsze pozostają osiągi: gdy już znajdę się na torze, będę traktował ten weekend jak każdy inny. temperuje Guanyu Zhou. Nie mogę się doczekać, aż dam z siebie wszystko i podzielę się swoją pasją z całym zespołem na torze i u siebie. Chcę rozegrać dobry wyścig i zdobyć punkty. »

Pomimo rozpoczęcia sezonu naznaczonego licznymi problemami w wyścigu, zwłaszcza dramatycznymi pit stopami, w Sauberze nadszedł czas na optymizm. Wydaje się, że ta przerwa między Grand Prix Japonii a Grand Prix Chin ożywiła cały zespół, który jest gotowy na rozpoczęcie sezonu.

« Szanghaj? To okazja, aby wrócić do gry i zdobyć punkty, zapewnia Alessandro, Alunni Bravi, przedstawiciel zespołu. Czujemy rosnącą pewność siebie w zespole i chcemy ją wykorzystać, aby osiągnąć oczekiwane wyniki. Pracowaliśmy dur przez te kilka ostatnich tygodni z naszymi kierowcami, aby uzyskać jeszcze lepsze osiągi z samochodu. Widzimy, że samochód poprawia się z każdym wyścigiem, trzeba dać z siebie wszystko, aby uzyskać dobry wynik. »

Grand Prix Chin to pierwszy weekend sprinterski w roku, być może sposób dla mniejszych zespołów, takich jak Sauber, na zdobycie pierwszych punktów w sezonie, kto wie…

CZYTAJ TAKŻE > Wyścig sprinterski w Chinach, kierowcy nie rozumieją!

 

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz