Historyczny pierwszy raz w walce o trofeum Grand Prix Kanady

Po raz pierwszy w Formule 1 trofeum przyznawane zwycięzcy Grand Prix Kanady zostanie zaprojektowane przez generatywną sztuczną inteligencję.

opublikowany 05/06/2024 à 16:07

Artykuł wstępny

1 Zobacz komentarze)

Historyczny pierwszy raz w walce o trofeum Grand Prix Kanady

© Florent Gooden / DPPI

Czas mija, a świat idzie do przodu, a wraz z nim technologia. I Formuła 1 nie uciekaj od tego. W Kanadzie dyscyplina ta zainauguruje historyczne wydarzenie dzięki sztucznej inteligencji: trofeum, które w niedzielę zostanie przyznane zwycięzcy, zostanie zaprojektowane przez generatywną sztuczną inteligencję. Praktyka, która coraz bardziej (niestety?) upowszechnia się w świecie sztuki i sportu: np. plakat na rok 2024 rozgrywającego się obecnie turnieju Roland-Garros został stworzony przez artystę Paula Rousteau dzięki sztucznej inteligencji.

Trofeum zostało wyprodukowane we współpracy z Amazon Web Service (AWS) – partnerem Formuły 1 od 2018 roku i sponsorem tytularnym GP Kanady – i inspirowane jest badaniami prowadzonymi na rzecz rozwoju samochodu F1 na rok 2022, w których zastosowano technologię chmury AWS został wykorzystany do opracowania projektu samochodu. Ten przedstawia aerodynamiczny strumień powietrza samochodu F1 ze szczegółami nawiązującymi do Kanady, w tym liściem klonu i rzeką Świętego Wawrzyńca w Montrealu.

Trofeum zostało wykonane przez złotnika z Wielkiej Brytanii, łączącego nową technologię z historycznymi tradycjami F1. Zostanie to ujawnione w niedzielę przed Grand Prix.

„Od ponad sześciu lat AWS jest nieocenionym partnerem, który rewolucjonizuje wykorzystanie danych w celu poprawy sposobu, w jaki działamy w sporcie, podkreśla Emily Prazer, dyrektor handlowy Formuły 1. Nasze światy wciąż się łączą, gdy zwracamy się w stronę technologii zmieniających zasady gry, takich jak generatywna sztuczna inteligencja, aby podnieść poziom rywalizacji na torze i wrażeń poza nim dla fanów. Zaangażowanie AWS w innowacje pozwala nam pomagać w rozwoju sportu i jesteśmy podekscytowani możliwością zobaczenia w ten weekend w Kanadzie pierwszego w historii trofeum zaprojektowanego przez generatywną sztuczną inteligencję i dania fanom możliwości okazania swojej miłości do F1 poprzez zaprojektowanie własnego trofeum. »

Uruchomiono także Formułę 1 i AWS konkurs dla najciekawszych kto będzie miał taką możliwość stwórz własne trofeum, korzystając z generatywnej sztucznej inteligencji. Nagroda ? Wyjazd na Grand Prix Formuły 1 w 2025 roku.

CZYTAJ TAKŻE > Program Grand Prix Kanady 2024

1 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

1 Uwagi)

Yves-Henri RANDIER

05 o 06:2024

To ważna wiadomość!!

Aby napisać komentarz