Po raz pierwszy dla Norrisa, ale także dla Sargeanta… 5 zadziwiających postaci z Grand Prix Miami

Lando Norris zapisał się w historii Formuły 1 w ten weekend w Miami, wygrywając po raz pierwszy w swojej karierze. Spojrzenie wstecz na 5 liczb, które warto zapamiętać z Grand Prix Miami.

opublikowany 06/05/2024 à 15:20

Yannisa Duvala

1 Zobacz komentarze)

Po raz pierwszy dla Norrisa, ale także dla Sargeanta… 5 zadziwiających postaci z Grand Prix Miami

Pierwsze zwycięstwo Norrisa w F1 w Miami. ©DPPI

Numer 114

Dzięki jego wspaniałemu zwycięstwu w ten weekend w Miami, Lando Norris został 114. kierowcą, który wygrał Grand Prix w Formuła 1 jest także 21. Brytyjczykiem, który zwyciężył w tej dyscyplinie. Aby znaleźć nowego zwycięzcę w F1, trzeba cofnąć się o półtora roku; George Russell wygrał Grand Prix Brazylii 2022.

Verstappen królem kwalifikacji

Po zdobyciu nowego pole position na Florydzie, Max Verstappen dopasowane sterowniki, takie jak Lewis Hamilton, Michael Schumacher lub Alain Prost do liczby kolejnych biegunów. Holender ma obecnie 7 lat (w tym sezonie 6) i jeśli ponownie uzyska najlepszy czas w kwalifikacjach na torze Imola (17-19 maja), dorówna jedynemu posiadaczowi tego rekordu Ayrtonowi Sennie.

Lekka satysfakcja dla sierżanta

To statystyka, która być może wywoła uśmiech Logan sierżant. Po raz pierwszy nie w sezonie, ale w swojej karierze Amerykanin ukończył wyścig przed swoim kolegą z drużyny Alexem Albon w kwalifikacjach. 20. miejsce dla weterana sektora Red Bull ze względu na odwołany czas, jego kolega z drużyny mógł spisać się tylko lepiej…

168 dni

Od ostatniego wpisu do pkt. dzieli 168 dniAlpine z 10. miejsca w ten weekend w Miami. 19 listopada 2023 r Esteban Ocon zanotował wysoki poziom na torze w Las Vegas, zajmując 4. miejsce. Wydaje się, że Stany Zjednoczone uśmiechają się do francuskiej drużyny…

Wyścigi Byków, jackpot

W ten weekend, składając się z wyścigu głównego i sprintu, Racing Bulls zdobył 12 punktów. To najlepszy wynik od pojawienia się weekendów sprintu w 2022 r. Ostatni raz młodsza siostra Red Bulla zdobyła więcej punktów w ciągu weekendu w Abu Zabi w 2021 r. Yuki Tunoda zajęła 4. miejsce i zajęła drugie miejsce Pierre Gasly 5. miejsce, co daje w sumie 22 punkty.

1 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

1 Uwagi)

Yves-Henri RANDIER

06 o 05:2024

Zaskakujące dla jedynego Yankesa na starcie, ale odliczanie do „zatrzymaj się albo” wydaje się nieodwracalne!

Aby napisać komentarz