Valtteri Bottas chce zakwalifikować się do mistrzostw świata, ale z jakiego sportu?

Lider zespołu Saubera chce wziąć udział w Mistrzostwach Świata w Gravel 2024 zaplanowanych na początek października w Belgii.

opublikowany 27/12/2023 à 14:47

Medhiego Casauranga

0 Zobacz komentarze)

Valtteri Bottas chce zakwalifikować się do mistrzostw świata, ale z jakiego sportu?

Valtteri Bottas chce w 2024 roku nosić inny kask... Foto DPPI / Florent Gooden

Valtteri Bottas czy się rozprasza? Między jego programem w Formuła 1 z Sauberem, jego kalendarzem zdjęć w najprostszym urządzeniu, Fin wydaje się mieć bardzo napięty harmonogram. W 2024 roku jego harmonogram powinien zostać wzbogacony o nowy konkurs.

Rzeczywiście, człowiek z 10 zwycięstwami w Grand Prix Mercedes skupia się na weekendzie 5-6 października 2024 r. To właśnie na ten dzień w Halle-Leuven (Belgia) zaplanowano mistrzostwa świata w szutrze. Jest to dyscyplina kolarska będąca połączeniem długodystansowego wyścigu wytrzymałościowego i technicznego trudności maratonu na rowerze górskim, bez poprzedzającego samochodu. Żwirem gra się na różnorodnych nawierzchniach (żwir, kamieniste ścieżki, asfalt itp.).

CZYTAJ TAKŻE > Valtteri Bottas, goły tyłek w szczytnym celu!

„Postaram się zakwalifikować do mistrzostw świata w 2024 roku” powiedział Valtteri Bottas w podcaście „Bobby i Jens”. z amerykańskich mediów Velo. 34-letni kierowca wziął udział w Mistrzostwach Europy w październiku ubiegłego roku, już w Belgii. „ Jestem pasjonatem wyścigów, a w szczególności żwiru– przyznał przez mikrofon RTBF. To stało się uzależnieniem. »

Jeśli Valtteri Bottas chce wziąć udział w tych mistrzostwach świata, musi wcześniej zakwalifikować się do jednej z 24 rund Gravel World Series. Aby otrzymać bilet na Mistrzostwa Świata, wystarczy, że znajdzie się w pierwszej 25-tce w jednym z tych wydarzeń. Wystarczy, że znajdzie wolny weekend w kalendarzu Formuły 1, który liczy już 24 rundy!

Medhiego Casauranga

Pasjonat historii sportów motorowych we wszystkich dyscyplinach, nauczyłem się czytać dzięki AUTOhebdo. Przynajmniej tak mówią wszyscy moi rodzice, kiedy widzą moje imię w środku!

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz