Verstappen jako jedyny na świecie odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Chinach: „Mogłem zrobić z samochodem, co chciałem”

Zwycięzca po raz czwarty w tym sezonie w 4 wyścigach, Max Verstappen nigdy nie wydawał się zagrożony podczas Grand Prix Chin. Nowy pokaz siły Holendra.

opublikowany 21/04/2024 à 11:34

Gonzalo Forbes

1 Zobacz komentarze)

Verstappen jako jedyny na świecie odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Chinach: „Mogłem zrobić z samochodem, co chciałem”

© Xavi Bonilla / DPPI

Wszystko działa czerwony Byki Max Verstappen rozwija się. Powrót Grand Prix Chin po 5 latach nieobecności do kraju, w którym wciąż nie wygrał, trzykrotnego mistrza świata nie uległ destabilizacji. Daleko stąd.

Bardzo dobre tempo wyścigowe, żadnych problemów technicznych, nieustępliwa strategia z doskonałymi przystankami, w tym jednym na 1“9, bezproblemowy restart... Kierowca austriackiego zespołu w tę niedzielę był po prostu w trybie walca parowego.

« Na torze czułem się niesamowicie, uśmiechnął się-on po kolejnym spokojnym dniu w biurze. Przez cały weekend byliśmy bardzo szybcy. Jazda tym samochodem to po prostu czysta przyjemność, nawet na każdym rodzaju opon. Wszystkie wizyty kontrolne przebiegły pomyślnie. Samochód praktycznie stał na szynach. Mogłem z nim zrobić, co chciałem. Takie weekendy są zawsze niesamowite. Możliwość zrobienia tego, co zrobiliśmy w ten weekend, jest fantastyczna. "

Zmartwiony pod koniec wyścigu po przejechaniu gruzu, Max Verstappen został w końcu uspokojony przez swój zespół, jadąc do 38.e zwycięstwo w swojej karierze.

« Nadal słyszysz dźwiękiOn wyjaśnia. Doświadczyłem tego już wcześniej, bardzo blisko mety. Było trochę gruzu z samochodu, po którym przejechałem z prędkością 300 km/h. Kiedy opony są zimniejsze i zużyte, szybko może dojść do ich przebicia. Wolałem dokładnie sprawdzić. "

Zwycięski w Chinach Max Verstappen dodał 30e Różne Grand Prix na stole myśliwskim, powracające do 1 długości Lewis Hamilton. Co więcej, jest to 26e inny tor, na którym wygrał. Tutaj także tylko Anglik radzi sobie lepiej z 31.

CZYTAJ TAKŻE > Nowa niedzielna przejażdżka Maxa Verstappena w Chinach

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

1 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

1 Uwagi)

Yves-Henri RANDIER

21 o 04:2024

Nawet jeśli RB20 wydaje się mniej dominujący niż RB19, prędkość, z jaką Verstappenowi udaje się natychmiast obronić przed DRS, pozostaje niezwykle zdumiewająca!

Aby napisać komentarz