Vettel poprowadzi McLarena MP4/8 Senny na torze Imola

Sebastian Vettel poprowadzi McLarena MP4/8 Ayrtona Senny podczas weekendu Grand Prix Emilii Romagna, aby oddać hołd brazylijskiej legendzie.

opublikowany 02/05/2024 à 09:52

Walenty GLO

1 Zobacz komentarze)

Vettel poprowadzi McLarena MP4/8 Senny na torze Imola

Ayrton Senna z McLarenem MP4/8 podczas Grand Prix Europy 1993 w Donington – Zdjęcie: DPPI F1

Pomimo przejścia na emeryturę, Sebastian Vettel nadal publikuje wiadomości. Po wejściu za kierownicę Porsche 963 LMDh podczas testu wytrzymałościowego w Motorland Aragón i po przedyskutowaniu rozmów z Mercedes w ostatnich tygodniach czterokrotny mistrz świata Formuła 1 (od 2010 do 2013) ogłosił w środę, 1 maja, że ​​będzie pilotował McLaren MP4/8 Ayrtona Senny w niedzielę 19 maja, dzień Grand Prix Imola 2024.

« Ayrton Senna był nie tylko kierowcą, którego bardzo uważałem za jednego z najlepszych kierowców wyścigowych, jakie kiedykolwiek widziałem, ale także człowiekiem pełnym współczucia– powiedział Vettel. Minęło 30 lat od jego wypadku i chciałbym złożyć hołd Ayrtonowi. Będę w Imola podczas Grand Prix, aby poprowadzić jego samochód, McLarena MP4/8. Mam nadzieję, że zobaczymy się w niedzielę 19 maja. »

McLaren MP4/8 to jednomiejscowy z którym Brazylijczyk startował w sezonie Formuły 1993 1. W tym samym roku Senna wygrał pięć wyścigów za kierownicą tej maszyny i zajął z tyłu tytuł wicemistrza świata Alain Prost.

11 kwietnia 1993 roku Ayrton Senna przejechał jedno z najbardziej legendarnych okrążeń w historii Formuły 1 na torze Donington. Przeczytaj ponownie poniżej ostrą analizę Grand Prix Europy 1993 napisaną przez Patricka Camusa, która nie jest dla niego miła Williams i Alaina Prosta, ale komplementy na temat brazylijskiego kierowcy.

CZYTAJ TAKŻE > Legendarna pierwsza przejażdżka Ayrtona Senny na torze Donington w 1993 roku

Walenty GLO

Dziennikarz. Reporter rajdowy (WEC, IMSA, ELMS, ALMS) i czasami F1 lub IndyCar.

1 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

1 Uwagi)

Yves-Henri RANDIER

02 o 05:2024

Bardzo miły hołd od Vettela dla zmarłego Senny... i przyjemność ogłoszona dla uszu widzów na Imola!

1

Aby napisać komentarz