WIDEO – Spojrzenie wstecz na karierę Ayrtona Senny w F1

Trzydzieści lat po śmierci Ayrton Senna wciąż jest pamiętany. Podsumowanie jego 10 lat spędzonych w Formule 1, u szczytu sportów motorowych.

opublikowany 01/05/2024 à 12:27

Michaela Duforesta

0 Zobacz komentarze)

WIDEO – Spojrzenie wstecz na karierę Ayrtona Senny w F1

©DPPI

Brazylijczyk awansował do najwyższej klasy w 1984 roku w Toleman, po zdobyciu tytułu mistrza Wielkiej Brytanii Formuła 3. Trzy podium w swoim pierwszym sezonie i zwycięstwo w drugim z Lotusem, „Magic” Senna ustanowił jeden z najlepszych rekordów w sportach motorowych.

jest o godz McLaren że stworzy swoją legendę z trzema tytułami mistrza świata. Bardziej niż liczby zapamiętamy z tego okresu zaciętą walkę z rywalem Alain Prost. Francuza i Brazylijczyka łączyła bardzo skomplikowana relacja, co przyczyniło się do legendarnego charakteru ich karier.

Następnie w 1994 r., przed śmiercią Senny podczas Grand Prix San Marino, do kolekcji Senny dodano trzy pole position, które prowadził podobnie jak wiele innych wyścigów wcześniej!

@autohebdo.magSpojrzenie wstecz na karierę Ayrtona Senny trzydzieści lat po jego śmierci podczas GP San Marino w Imola w 1994 roku! #f1 #wyścigi #sporty motorowe #senna #magicsenna #magia #ayrtonsenna♬ dźwięk oryginalny – AUTOhebdo

CZYTAJ TAKŻE > Ostatni wywiad Ayrtona Senny w AUTOhebdo

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz