WIDEO – Ferrari testuje różne błotniki przeciwrozpryskowe FIA

Ferrari zostało zauważone na torze Fiorano podczas testów błotników pod kątem rozprysków wody w ramach badań testowych przeprowadzonych przez FIA.

opublikowany 09/05/2024 à 16:25

Gonzalo Forbes

1 Zobacz komentarze)

WIDEO – Ferrari testuje różne błotniki przeciwrozpryskowe FIA

© Eric Alonso / DPPI

W obliczu braku widoczności podczas wyścigów rozgrywanych w deszczu i zapobiegania ich opóźnieniom, FIA chce działać szybko. Organ zarządzający wskazał, że latem 2023 r zbadać możliwość wprowadzenia błotników aby ograniczyć rozpryski wody na torze. Niecały rok później Federacja poczyniła postępy w swoich badaniach, gdyż prototypy zostały już wyprodukowane, a nawet przetestowane w rzeczywistych warunkach.

Rzeczywiście, Stabilny FIA zleciła Ferrari przeprowadzenie sesji biegowej z różnymi prototypami tych błotników. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku halo w latach poprzedzających jego wprowadzenie w 2017 r., elementy te zostaną wcześniej opracowane i przetestowane, zanim za kilka lat pojawią się w samochodach.

Na torze Fiorano szczególnie Arthur Leclerc, brat Charlesa i kierowcy rozwojowego Ferrari, jeździł z tymi elementami, jak pokazano zdjęcia od naszych kolegów z Formu1a.uno. Monakijczykowi udało się przetestować dwie różne wersje: jedną obejmującą całość i drugą nieco bardziej otwartą.

Przypominamy, że jest to jedynie badanie testowe i nic nie zostało jeszcze przesądzone. Jest to częścią dążenia FIA do unikania rozprysków wody, aby wyścigi mogły odbywać się bez problemów w deszczu. Jeśli wprowadzenie tego urządzenia zostanie potwierdzone, w trakcie prac rozwojowych zostaną wykorzystane różne prototypy, tak jak zrobiła to FIA w przypadku halo, przed wersją ostateczną.

CZYTAJ TAKŻE > Błotniki, naprawdę przyszłość F1 w deszczu?

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

1 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

1 Uwagi)

Yves-Henri RANDIER

12 o 05:2024

Wystarczy, że w miejscu aureoli postawimy kokpit i będziemy mieć jednomiejscowe WEC!!

Aby napisać komentarz