WIDEO – Gasly w butach Senny za kierownicą Tolemana TG183B

Pierre Gasly zasiadł za kierownicą Tolemana TG183B, samochodu, którym w 1984 roku zadebiutował Ayrton Senna.

opublikowany 16/05/2024 à 12:24

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

WIDEO – Gasly w butach Senny za kierownicą Tolemana TG183B

©Alpine

Prezent, którego nigdy nie zapomni. Wielki wielbiciel Ayrtona Senny, któremu w najbliższy weekend złoży hołd podczas Grand Prix Emilii-Romanii, Pierre Gasly miałem okazję poprowadzić jeden ze starych samochodów brazylijskiej legendy.

Norman rzeczywiście przybył do fabryki Alpine doEnstone za kierownicą Tolemana TG183B podczas hołdu dla Teda Tolemana. Brytyjski zespół, będący wówczas własnością założyciela i mieszczący się w Witney, został później sprzedany firmie Benetton, a następnie firmie Renault, przemianowana Alpine u progu sezonu 2021.

Ale nie wszystko pozostało w Enstone, ponieważ Pierre Gasly mógł pojechać Tolemanem TG183B, na którym Ayrton Senna startował w swoim pierwszym Grand Prix w F1 (Brazylia 1984, emerytura) na asfalcie Silverstone przeżywając wyjątkowe przeżycia.

« To było niesamowite przeżycie i uczucie siedzieć w samochodzie z tym specjalnym kaskiem, zwierzyła się zainteresowana osoba na swoich portalach społecznościowych. To było wyjątkowe uczucie skosztować tego, jak to było wtedy, tylko człowiek i jego maszyna. Uczucie i dzień, którego nie zapomnę. Dziękuję wszystkim, którzy sprawili, że było to możliwe. "

W najbliższy weekend na Imola Pierre Gasly będzie nosił specjalny kask wzorowany na modelu zmarłego Auriverde.

CZYTAJ TAKŻE > Pierre Gasly i Esteban Ocon odeszli, aby zostać Alpine ?

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)