WIDEO – Życie Rolanda Ratzenbergera wreszcie opowiedziane w serialu dokumentalnym

Niemiecki reżyser Peter Levay opublikował właśnie serial dokumentalny o austriackim kierowcy, wykorzystując niepublikowane wcześniej zeznania (rodziny, byłych kolegów z drużyny, rywali, menadżera, menadżerów zespołów itp.).

opublikowany 30/04/2024 à 12:18

Medhiego Casauranga

0 Zobacz komentarze)

WIDEO – Życie Rolanda Ratzenbergera wreszcie opowiedziane w serialu dokumentalnym

© Levay Film Production

Niesprawiedliwość została naprawiona. Trzydzieści lat po jego zniknięciu podczas kwalifikacji do Grand Prix San Marino w 1994 r Imola, Roland Ratzenberger wreszcie stał się bohaterem filmu dokumentalnego.

Seria czterech odcinków została wyprodukowana przez niemieckiego dziennikarza Petera Levaya i jest dostępna bezpłatnie na YouTube (z angielskimi napisami). Reżyser stworzył już wcześniej film dokumentalny dla Amazon Prime Video Germany, ale po raz pierwszy we Francji dostępny był tak długi format skupiający się na życiu austriackiego pilota.

Cztery odcinki, każdy trwający kwadrans, przedstawiają historię Rolanda Ratzenbergera od dzieciństwa naznaczonego pasją do samochodów w Salzburgu aż po dostęp do Formuła 1 ze skromną stajnią Simtek.

Rezultat jest fascynujący dzięki różnym mówcom, którzy w większości nigdy nie opowiedzieli swoich wspomnień o Rolandzie Ratzenbergerze: rodzicom Margit i Rudolfowi, którzy pilnie strzegą rzeczy osobistych ich zaginionego syna, Franza Tosta, który był jego dziełem kolega ze szkoły latania na długo zanim został dyrektorem zespołu Toro Rosso w F1, ale także Davida Brabhama, który był kolegą Ratzenbergera w Simtek. Ostatecznie dokument kończy się weekendem w Imoli w 1994 roku i troską rodziców Rolanda Ratzenbergera, aby jeszcze dziś udać się na miejsce tragedii, aby nigdy nie zapomnieć pamięci o swoim dziecku.

CZYTAJ TAKŻE > 30 lat później Roland Ratzenberger na zawsze w cieniu

Odcinek 1, dzieciństwo:

Odcinek 2, przejście od F. Forda do turystyki:

Odcinek 3, udane wygnanie w Japonii:

Odcinek 4, wejście do F1:

Medhiego Casauranga

Pasjonat historii sportów motorowych we wszystkich dyscyplinach, nauczyłem się czytać dzięki AUTOhebdo. Przynajmniej tak mówią wszyscy moi rodzice, kiedy widzą moje imię w środku!

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz