WIDEO – Kiedy Charles Leclerc zostawia włączone radio podczas wyprzedzania Carlosa Sainza w Chinach

W centrum wielkiej kłótni ze swoim kolegą z drużyny Carlosem Sainzem podczas sprintu w Szanghaju Charles Leclerc przypadkowo zostawił włączone radio, wyprzedzając Hiszpana. Możliwość uświadomienia sobie fizycznej trudności tej dyscypliny.

opublikowany 27/04/2024 à 09:36

Jeremy’ego Satisa

1 Zobacz komentarze)

WIDEO – Kiedy Charles Leclerc zostawia włączone radio podczas wyprzedzania Carlosa Sainza w Chinach

Charles Leclerc dał występ w Chinach. © Paulo Maria / DPPI

W Chinach podczas sobotniego sprintu Charles Leclerc et Carlos Sainz nie dali sobie prezentu. Po początkowym ataku Monakijczyka na szykanę, odpartego przez Hiszpana w dość męskim tangu, Monegańczyk wrócił do szarży kilka zakrętów później, korzystając z lepszego zarządzania oponami, aby wyprzedzić swojego kolegę z drużyny w ślimaku pierwszego sektora.

Zgodnie ze zwyczajem kierowcy nigdy nie zostawiają włączonego radia podczas wyprzedzania, po prostu dlatego, że w tych intensywnych momentach muszą zachować koncentrację. W Chinach Charles Leclerc niechcący zostawił włączony, nieświadomie dając widzom wgląd w fizyczne trudności wymagane do prowadzenia jednomiejscowych samochodów o mocy 1000 koni mechanicznych na granicy możliwości.

Podczas wykonywania manewru słychać, jak mieszkaniec Monako oddycha bardzo szybko i bardzo ciężko, jakby próbował złapać oddech. Trzeba powiedzieć, że te nowoczesne samochody F1 mogą czerpać korzyści ze wspomagania kierownicy, ale ich moc i docisk aerodynamiczny mają tendencję do przerzucania kierowców z jednej strony ciała na drugą. jednomiejscowy ! Świadomy, że jego kierowca mógł pozwolić sobie na mały pikantny komentarz po wielkiej potyczce na nawrocie z Sainzem, Xavi Marcos, inżynier Leclerca, szybko poprosił go o wyłączenie radia. Leclerc w sprincie zajął 4. miejsce, przed Carlosem Sainzem na 5. miejscu.

CZYTAJ TAKŻE > Leclerc-Sainz, smażone potrawy na szali

Jeremy’ego Satisa

Świetny reporter F1 i pasjonat formuł promocyjnych

1 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

1 Uwagi)

DANIELA MEYERSA

27 o 04:2024

To jest zajebiste ! Pamiętam krótki film Ligiera na Magny-Cours, chyba prowadzonego przez E Collarda z mikrofonem w kasku otwartym przez całe okrążenie, robiło wrażenie, tego nam potrzeba podczas transmisji F1!!!!

Aby napisać komentarz