Według Jamesa Vowlesa Williams mógłby wystąpić w Monako

Na początku sezonu Williams jest jedną z trzech drużyn, które nie zdobyły jeszcze punktów. James Vowles widzi, jak jego zespół po raz pierwszy na ulicach Monako znalazł się w pierwszej dziesiątce.

opublikowany 27/04/2024 à 10:05

Yannisa Duvala

0 Zobacz komentarze)

Według Jamesa Vowlesa Williams mógłby wystąpić w Monako

©DPPI

W poprzednich latach Williams był prawdziwym samolotem myśliwskim, prawie niemożliwym do wyprzedzenia w linii prostej. Na torach takich jak Monza niezaprzeczalnie była tam najsilniejsza. Rok 2024 jest jednak zupełnie inny. Zespół Grove pracuje inaczej, myśli i działa przede wszystkim długoterminowo. Ta nowa mentalność powstała nieco ponad rok temu wraz z przybyciem Jamesa Vowlesa, dyrektora zespołu.

Dziś FW46 nie ma wcale takich samych mocnych stron jak jego poprzednicy; radzi sobie znacznie lepiej na torach z większym dociskiem, co wcześniej było jego wielką słabością. Ogólnie rzecz biorąc, samochód jest bardziej kompletny i łatwiejszy do zrozumienia dla Alexa Albon et Logan sierżant. „Mamy samochód, który jest znacznie lepiej wyważony niż w zeszłym roku, wyjaśnia James Vowles. Dużo lepiej radzi sobie także w różnych warunkach – niezależnie od tego, czy wieje wiatr, czy jest mokro, czy też sucho. Jest kilka elementów, które są po prostu lepsze niż wcześniej. »

Monako, dobry tor dla Williamsa?

Nigdy byśmy tego nie słyszeli w poprzednich sezonach, ale Monako, „najwolniejszy” tor w kalendarzu, mógłby być torem, który idealnie pasowałby do Williamsa. Przynajmniej tak myśli jego główny brytyjski zespół.

„Co zaskakujące, Monako może być również mocnym torem dla samochodu. Jednak w tej chwili tak naprawdę obserwujemy wyścig o rozwój, wyścig o rozwój aerodynamiki pomiędzy zespołami i musimy mieć pewność, że będziemy walczyć w czołówce, co może przybliżyć nas do punktów. »

Na razie Williams nie zdobył jeszcze żadnego punktu. Ale w brytyjskim klanie nie ma paniki, jeśli zespół będzie dobrze pracował i będzie podążał w tym kierunku, jest przekonany o zapewnieniu sobie czołowej 10-tki. W zeszłym roku, na tym samym etapie sezonu, zdobył jedynie „mały punkt” ( w Bahrajnie); jego sezon w Kanadzie naprawdę się rozpoczął, zajmując 7. miejsce dla Albona.

Przed osiedleniem się w Księstwie Williams zatrzymuje się na torze w Miami. W przypadku tej rundy James Vowles tak uważa „spisać się lepiej niż w zeszłym roku”, nie wspominając o idei bycia blisko punktów. Przypominamy, że w 2023 r. Alex Albon zajął 14. miejsce, ze stratą około dziesięciu sekund do 10. miejsca, a Logan Sargent zajął ostatnie miejsce w wyścigu.

CZYTAJ TAKŻE >Od Grand Prix Chin 2019 Verstappen zyskał 50%

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz