Williams, weekend korzystny dla portfela

W Chinach Williams nie miał najlepszego weekendu, wręcz przeciwnie. Zespół Grove opuścił jednak Państwo Środka obydwoma samochodami w jednym kawałku, co jest już niewielkim zwycięstwem.

opublikowany 23/04/2024 à 15:50

Yannisa Duvala

0 Zobacz komentarze)

Williams, weekend korzystny dla portfela

Albonowi nie udaje się przekroczyć tego kamienia milowego, aby dostać się do punktów. ©DPPI

Nadal nie ma punktów dla Williams na początku sezonu, ale widzieliśmy poprawę podczas Grand Prix Chin. Raz, Logan sierżant et Alexander Albon nie wylądował w ścianie ze złożoną na pół ramą, to już gotowe!

Pamiętajcie, że podczas pierwszego pierwszego treningu w Australii Tajlandia popełnił błąd, przez co w niedzielę zespół z Grove mógł wystawić na starcie tylko jeden samochód. I nie bez powodu nie było dostępnego podwozia zamiennego, co jest zjawiskiem na tyle rzadkim, że należy to podkreślić. Williams będzie wówczas musiał zwrócić jednomiejscowy w swojej fabryce i muszą go naprawić, aby był gotowy na następny wyścig. Jednakże, historia powtórzy się w Japonii... 

W ćwiczeniach swobodnych Logan Sargeant popełnia błąd. Na szczęście dla brytyjskiego zespołu podwozie jest nienaruszone, ale reszta nie, mimo to będzie mógł kontynuować weekend. Tym razem w niedzielę Albon trzyma się Ricciardo i od pierwszych hektometrów wylądowałem w murze. Podwozie jest dotykane ponownie, z powrotem do punktu wyjścia.

 

Zobacz ten post na Instagramie

 

Publikacja udostępniona przez FORMULA 1® (@f1)

Odpoczynek dla mechaników!

Po kilkukrotnym wyjęciu książeczki czekowej w ostatnich tygodniach Williams została pozostawiona sama przez swoich kierowców na Grand Prix Chin (19-21 kwietnia). W samochodach nie zgłoszono żadnych uszkodzeń, ku wielkiej radości mechaników, którzy będą mieli prawo do kilkudniowego odpoczynku.

Pomijając fakt, że brytyjski zespół nie odniósł żadnych szkód, weekend nie był szczególnie spektakularny. Logan Sargeant jak zawsze za daleko od walki o punkty utknął w otchłani rankingu i nie mógł uplasować się lepiej niż na 17. pozycji (trzech odchodzących na emeryturę trzeba było ubolewać). Ze swojej strony Alex Albon zawsze depcze w tych samych pozycjach; wejście do pierwszej 10.

„Dziś wyścig był przyzwoity, wyjaśnił Taj. Ostatecznie nie mieliśmy tempa, aby wyprzedzić Estebana Ocon pod koniec wyścigu i dobrze się bronił.
Rozumiemy problemy samochodu, ale natychmiastowe rozwiązania ich nie rozwiążą. Będziemy potrzebować pewnych zmian w samochodzie, aby poprawić nasze osiągi. »

Logan Sargeant ze swojej strony przeżył prawdziwą próbę. Amerykanina nigdzie nie było i prawdopodobnie miał swój najgorszy weekend w sezonie pod względem tempa wyścigowego.

„To był trudny weekend, ponieważ mieliśmy problemy z umieszczeniem samochodu we właściwym oknie. Mieliśmy dobre i złe chwile. Pierwsza część wyścigu była solidna, start na miękkich oponach był bardzo dobry. Kiedy założyliśmy twarde opony, nie mogłem ich zmusić do pracy i cierpiałem z powodu degradacji. »

Chociaż w rankingach nadal nie ma punktów, zespoły Williamsa ogólnie zaliczyły średnią Grand Prix. Jednak nie ma żadnych uszkodzeń do zgłoszenia, co już stanowi krok naprzód. Pozostaje tylko szukać wyników, aby odzyskać przynajmniej pozycję z zeszłego roku. Łatwiej powiedzieć niż zrobić niestety...

CZYTAJ TAKŻE >5 liczb, które warto zapamiętać z Grand Prix Chin (ultra zdominowany przez Red Bulla)

0 Zobacz komentarze)