Williams blokuje Alexa Albona na kilka lat

W środę rano Williams Racing ogłosił przedłużenie kontraktu Alexa Albona na kilka sezonów.

opublikowany 15/05/2024 à 12:03

Walenty GLO

1 Zobacz komentarze)

Williams blokuje Alexa Albona na kilka lat

Alex Albon pozostanie w Williamsie – Zdjęcie: Florent Gooden / DPPI

W ostatnich tygodniach związany z różnymi zespołami Alex Albon ostatecznie nie przeniesie się z Grove (Wielka Brytania). Stajnia Williams faktycznie ogłosił w środę 15 maja rano przedłużenie kontraktu z tajskim pilotem. Przedłużenie obejmujące „kilka lat” oznacza komunikat prasowy, bez podawania dalszych szczegółów.

« Jestem niesamowicie podekscytowany możliwością pozostania w Williams Racing i kontynuowania pracy z tak utalentowanym i oddanym zespołem, – cieszy się były pilot czerwony Byk. To był trudny początek roku, ale odkąd dołączyliśmy do Williamsa, wspólnie poczyniliśmy znaczne postępy i widziałem ogromne zmiany zachodzące za kulisami, dzięki którym wróciliśmy na czoło stawki. »

« To projekt długoterminowy, w który bardzo wierzę i w którym chcę odegrać kluczową rolę, dlatego podpisałem wieloletni kontrakt, dodaje Taj. Ta podróż zajmie trochę czasu, ale jestem pewien, że budujemy odpowiedni zespół, który będzie mógł iść naprzód i osiągnąć wspaniałe rzeczy w nadchodzących latach. »

« Jesteśmy zachwyceni możliwością zabezpieczenia długoterminowej przyszłości Alexa w Williams Racing, dodaje James Vowles, szef zespołu Williams Racing. Ma wyjątkowy talent, wnosi swój wkład techniczny i jest oddany sprawie. Jego przedłużenie było ogromnym wotum zaufania dla Williamsa i naszego projektu awansu w hierarchii. Od czasu swojego przybycia Alex konsekwentnie demonstruje, że potrafi radzić sobie pod presją, a zatrudnienie go na dłuższą metę jest ważnym elementem układanki, który pomoże nam awansować w tabeli. »

Alex Albon nie zdobył jeszcze punktu w reprezentacji Anglii w tym sezonie, a jego najlepsze wyniki to 11. miejsce w Arabii Saudyjskiej i Australii. Następne spotkanie już w ten weekend w Imola podczas Grand Prix Emilii-Romanii.

CZYTAJ TAKŻE > Program Grand Prix Emilii-Romanii 2024

Walenty GLO

Dziennikarz. Reporter rajdowy (WEC, IMSA, ELMS, ALMS) i czasami F1 lub IndyCar.

1 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

1 Uwagi)

Yves-Henri RANDIER

15 o 05:2024

Czy to naprawdę niespodzianka? Niespodzianką byłaby zapowiedź przedłużenia Sargeanta!!!

Aby napisać komentarz