Najszybszy samochód elektryczny Porsche

Przedprodukcyjny Taycan pokonał Nordschleife 26 sekund przed obecnym. To nowy rekord wśród elektrycznego modelu Porsche.

opublikowany 02/01/2024 à 18:00

Artykuł wstępny

0 Zobacz komentarze)

Najszybszy samochód elektryczny Porsche

Porsche Taycan na torze Nürburgring – zdjęcie: Porsche

Lars Kern, kierowca rozwojowy w Porsche, na torze Nürburgring przekroczył sam siebie: za kierownicą przedprodukcyjnego Taycana pokonał pętlę północną w czasie 7:07,55. Poprawia tym samym o 26 sekund rekord ustanowiony w sierpniu 2022 roku za kierownicą Taycana Turbo S wyposażonego w pakiet Performance. „ W sportach motorowych 26 sekund to wieczność. Czas okrążenia uzyskany przez Larsa na północnej pętli jest niezwykły. Taycan należy teraz do tej samej kategorii, co elektryczne hipersamochody », wita Kevina Giek, dyrektora gamy Taycan. „ Rekord jest tym bardziej imponujący, że Lars osiąga niemal taki sam czas na kilku okrążeniach. »

« Wcisnąłem pedał gazu z całych sił, lepiej nie mogłem trafić », mówi Lars Kern. Tego dnia doświadczony kierowca miał szczęście, że miał do dyspozycji całą północną pętlę toru Nürburgring i mógł wykonywać swoje okrążenia z pomiarem czasu. Ze względów bezpieczeństwa samochód został wyposażony w homologowaną klatkę bezpieczeństwa i kubełkowe fotele. Porównanie z rekordem z 2022 roku jest jednoznaczne: przedprodukcyjny model jechał o 25 km/h szybciej niż Taycan Turbo S na początku zakrętu Schwedenkreuz.

Ponadto, gdy Lars Kern przekroczył linię mety w pobliżu stoiska 13 (T13), zaledwie minął wejście na tor w 2022 roku i był tuż przed sektorem Antoniusbuche. Model przedprodukcyjny od obecnego Turbo S dzieli ponad 1,3 km. Liczba ta świadczy o niezwykłych osiągach osiągniętych na pętli o długości 20,8 km zlokalizowanej w niemieckim regionie Eifel. Film z całej wycieczki z kamerą zamontowaną w samochodzie zostanie opublikowany w połowie marca.

CZYTAJ TAKŻE > Toyota ma na celowniku 24-godzinny wyścig na torze Nürburgring

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz