Imponujący dublet Nissana na Fuji, Lilou Wadoux w pierwszej dziesiątce

Nissan Z zespołu NISMO zdominował Toyotę i Hondę, a Francuzka Lilou Wadoux po raz pierwszy w GT10 znalazła się w pierwszej dziesiątce.

opublikowany 04/05/2024 à 11:50

Medhiego Casauranga

0 Zobacz komentarze)

Imponujący dublet Nissana na Fuji, Lilou Wadoux w pierwszej dziesiątce

Oficjalne Nissany Z były bezkompromisowe! © nIsmo

Ranking Super GT Fuji 2024:

  • Druga runda Super GT 2024 odbyła się wyjątkowo w tę sobotę, 4 maja na torze Fuji (Japonia), ze względu na Złoty Tydzień, tydzień wakacji w Krainie Wschodzącego Słońca.
  • Startująca z pole position nowa Honda Civic Kakunoshin Ohta i Koudai Tsukakoshi spadła na trzecie miejsce. Nissany Z klanu NISMO były na tym torze zbyt szybkie. Mitsunori Takaboshi i Atsushi Miyake objęli prowadzenie od pierwszego okrążenia i zdominowali debatę przez zaplanowane 3 godziny wysiłku! Pokonali swoich doświadczonych kolegów z drużyny Katsumasa Chiyo-Ronnie Quintarelli o 13 sekund.
  • Giuliano Alesi, związany z Ukyo Sasaharą (Toyota), właśnie przegapiłem pierwszą dziesiątkę (10. miejsce).
  • W kategorii GT300 Lilou Wadoux i Kei Cozzolino (Ferrari 296 GT3 z Ponos Racing) startował z szóstego miejsca na starcie. Francuski debiutant zajął 9. miejsce; To jej pierwsze miejsce w pierwszej dziesiątce w tym roku, ponieważ Amianoise zajęła 10. miejsce na otwarciu kampanii w Okamamie w kwietniu. Lilou Wadoux jest pierwszą kobietą od czasów Cyndie Allemann ze Szwajcarii (w 12 r.), która zdobyła punkty w Super GT.

Medhiego Casauranga

Pasjonat historii sportów motorowych we wszystkich dyscyplinach, nauczyłem się czytać dzięki AUTOhebdo. Przynajmniej tak mówią wszyscy moi rodzice, kiedy widzą moje imię w środku!

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz