Andre Heimgartner, pierwszy zwycięzca w Taupo

Kierowca Brad Jones Racing wygrał pierwszy wyścig weekendu w Nowej Zelandii na nowiutkim torze Taupo. To właśnie pod powodzią odbył się pierwszy wyścig. Na podium stanęło dwóch kierowców Dick Johnson Racing: Will Davison i Anton de Pasquale.

opublikowany 20/04/2024 à 11:36

Fabiena Gerarda

0 Zobacz komentarze)

Andre Heimgartner, pierwszy zwycięzca w Taupo

©Supersamochody

To w czasie prawdziwych ulew rozpoczął się pierwszy wyścig tego zupełnie nowego spotkania sezonu Supersamochodów. Cameron Waters (Tickford Racing) startuje z pole position, a u jego boku Will Brown (Triple Eight). Los uderza po raz kolejny, dla kierowcy Monstera zostaje potrącony przez samochód Tima Slade'a (PremiAir Racing). Watersowi mimo to udało się dojechać do mety na 8. pozycji. Jest zły, gdy widzi, że możliwość zwycięstwa po raz kolejny mu się wymyka. Will Brown dziedziczy fotel pierwszego lidera wyścigu. Kierowca Triple Eight ma imponującą passę na podium. Od początku sezonu nowy kolega z drużyny Broca Feeneya nie ukończył wyścigu wyżej niż 2. pozycja. Problemy trwały nadal na pierwszym zakręcie, gdzie kilku kierowców zostało uwięzionych podczas pierwszego hamowania, w tym Broc Feeney (21. pod szachownicą). 

Mostert traci koło! 

Kiedy grupa zostaje wznowiona, Brown podąża za Heimgartnerem i Chazem Mostertem (Walkinshaw Andretti United). Brodie Kostecki na powrót do rywalizacji zamyka się w peletonie na 9. pozycji. Podczas pit stopu Heimgartner objął prowadzenie w wyścigu po bardzo dobrym zatrzymaniu swojego zespołu. Wychodzi przed Browem i Mostertem. Ten ostatni bardzo dobrze atakuje numer 87 i zdobywa drugie miejsce. W pierwszej piątce wyścigu znaleźli się Heimgartner, Mostert, Brown Davison i Ryan Wood (Walkinshaw Andretti United). Brown ma ogromne trudności i spada w rankingach. Swój najgorszy wynik w sezonie podpisał zajmując ostatecznie 5. miejsce. Na czele wyścigu Heimgartner nadal prowadzi Mostert i Davison, których Mustangi sprawdziły się na mokrym torze. Zbliżamy się do połowy dystansu, Mostert wciąż depcze po piętach liderowi, a wyścig między obydwoma zawodnikami jest bardzo zacięty. Nie rozstają się podczas drugiego pit stopu. Na nieszczęście dla Mosterta, gdy opuszczał prawe tylne koło swojego Mustanga, nie zostało ono dostatecznie dokręcone. Musi wrócić do boksów i zobaczyć, jak znika satysfakcja z doskonałego wyniku. 

Zakończenie wyścigu nie zostanie już zakłócone, mimo że warunki nadal są fatalne, a tor zalany jest przez powódź. Heimgartner wygrywa przed Davisonem i Pasquale. Kostecki dojechał do mety na 15. pozycji. W klasyfikacji mistrzostw Will Brown nadal prowadzi, mając 59 punktów przewagi nad swoim kolegą z drużyny Broc Feeneyem. Supercars powraca następnego wieczoru z drugim i trzecim wyścigiem w ten weekend na pięknym torze Taupo.       

Taupo - wyniki wyścigu 1

 

 Fabiena Gerarda

Szwajcarski nóż do sportów motorowych. Lubię rozmawiać o dyscyplinach cieni, które zasługują na wyświetlenie na światło dzienne. Specjalista od samochodów turystycznych (Supercars, DTM, TCR World Tour, BTCC)

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz