Para Blancpain Sprint – The Abril – Buhk koronowana w Zandvoort

Wygrywając główny wyścig Blancpain Sprint Series w Zandvoort, Vincent Abril i Maximilian Buhk zdobyli tytuł kierowców. Robin Frijns koronowany w serii GT.

opublikowany 11/10/2015 à 14:17

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Para Blancpain Sprint – The Abril – Buhk koronowana w Zandvoort

Ostatni wyścig Seria Blancpain Sprint pozwolił duetowi Vincent Abril? Maksymilian Buk (Bentley Team HTP), aby zdobyć tytuł kierowców po zapierającym dech w piersiach napięciu. Po doskonale kontrolowanym starcie Francuza, po zderzeniu BMW Z4 z numerem 77 z Audi R8 LMS ultra z numerem 6 na prostej w boksie uruchomiono procedurę Full Course Yellow, w wyniku czego oba samochody wycofały się z wyścigu.

Chaotyczny start, który pozwolił Audi nr 1 Christophera Miesa szybko powrócić na czwartą pozycję. Ale niespodzianką był siostrzany samochód Marco Bonanomiego z numerem 75, który zaskoczył wszystkich na końcu Full Course Yellow, obejmując prowadzenie. Nie ma się czym martwić Abril, która ponownie objęła prowadzenie i powiększyła przewagę nad Christopherem Miesem, który awansował na drugą pozycję.

Chociaż różnica osiągnęła szczyt na ponad cztery sekundy przed przystankami, na początku drugiej zmiany Frijns od Buhka dzieliły zaledwie dwie sekundy. Jednak pomimo ciągłego nacisku ze strony Holendra, Niemiec będzie opierał się do końca, aby odnieść zdecydowane zwycięstwo. Jednak Frijns zdobył skumulowany tytuł GT Series.

Frédéric Vervisch i Nicki Thiim uzupełniają dzisiejsze podium. Jules Szymkowiak i Max Van Splunteren (Bentley Team HTP) zdobywają Srebrny Puchar, a Pro-Am trafia do duetu Karachev? Że ja (Mercedes SLS AMG GT3? Rosyjski zespół GT).

Relację z finału Blancpain Sprint Series w Zandvoort znajdziesz w numerze 2033 AUTOhebdo, dostępnym od jutrzejszego wieczoru w wersji cyfrowej, a od najbliższej środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)