Blancpain Sprint – Vanthoor i Frijns błyszczą

Pokonani wczoraj przez Bentleya z pary Abril-Buhk, Laurens Vanthoor i Robin Frijns zemścili się dzisiaj, wygrywając główny wyścig Sprint Series w Portimão.

opublikowany 06/09/2015 à 16:42

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Blancpain Sprint – Vanthoor i Frijns błyszczą

Wczorajsze ostatnie momenty wyścigu kwalifikacyjnego Blancpain Sprint Series w Portimão w Portugalii były wspaniałą bitwą, która przerodziła się w przewaga Bentleya Continental GT3 nr 84 należącego do Team HTP de Vincent Abril i Maxi Buhk naprzeciwko Audi R8 LMS ultra nr 1 Laurensa Vanthoora i Robina Frijnsa.

Ci ostatni, liderzy klasyfikacji generalnej przed tym spotkaniem w Algarve, zemścili się w tę niedzielę, dominując w wyścigu głównym. Jeśli Frijnsowi nie udało się złapać rytmu Bentleya nr 84 na początku wyścigu, interwencja samochodu bezpieczeństwa w celu naprawy fragmentu toru zmieni sytuację.

Przewaga wybudowana przez Maximiliana Buhka została zredukowana do zera, a niemiecki kierowca zdecydował się pozostać na torze, gdy jego rywale zjechali do boksów podczas ponownego wjazdu samochodu bezpieczeństwa. Ponadto Abril potrzebowała czasu, aby wrócić do akcji po pit-stopie, co pozwoliło Laurensowi Vanthoorowi przejąć kontrolę nad wyścigiem.

Belg w końcu dobiegnie do mety z ośmiosekundową przewagą Audi R8 nr 6 należące do Winkelhock's Phoenix Racing? Mayr-Melnhof i ponad piętnaście dalej la Ferrari 458 Italia nr 333 z Rinaldi Racing Seefrieda? Siedlera. Abril i Buhk zajęli czwarte miejsce. Marko Asmer i Aleksiej Wasiljew (rosyjski zespół GT) wygrywają w Pro-Am.

Pełną relację z portugalskiej rundy Blancpain Sprint Series znajdziesz w numerze 2028 AUTOhebdo, który będzie dostępny od jutrzejszego wieczoru w wersji cyfrowej, a od środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz