DTM-C2: Tom Blomqvist odnotowuje swój pierwszy sukces w Oschersleben

Tom Blomqvist odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w DTM, wygrywając drugi wyścig na torze Oschersleben.

opublikowany 13/09/2015 à 17:00

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

DTM-C2: Tom Blomqvist odnotowuje swój pierwszy sukces w Oschersleben

Toma Blomqvista odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w DTM wygrywając 2. wyścig w Oschersleben (Niemcy), choć w tej dyscyplinie nigdy nie stawał na podium. Syn mistrza świata z 1984 roku WRCStig Blomqvist już na starcie wykorzystał przewagę nad zdobywcą pole position Augusto Farfus który już nigdy nie był w stanie odzyskać przewagi. BMW osiągnęło kolejny czterokrotny wynik, gdy Marco Wittmann stanął na podium przed Antonio Félixem da Costą.

Pascal Wehrlein po raz kolejny był najszybszym kierowcą spoza BMW. Umieszczając swoje Mercedes na 5. miejscu lider Mistrzostw zwiększył przewagę Mattias Ekström który ma teraz 14 punktów straty do Niemca po tym, jak nie udało mu się zdobyć punktów Maksym Marcin (BMW) i Brunona Spenglera (BMW). Adriana Tambay’a (Audi) zajęło 14. miejsce po zdobyciu 9 pozycji w peletonie.

Wyścig zakończył się wywieszeniem czerwonej flagi po wyjściu z toru Lucas Auer (Mercedes), który skończył w ścianie opon. Timo Glock (BMw), zwycięzca wyścigu 1, zajął 7 miejsce.

Pełny film z wyścigu 2

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z DTM w Oschersleben w numerze 2029 AUTOhebdo, dostępną od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach i od środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz