Oschersleben – Aitken, pierwszy poleman sezonu

Brytyjczyk ustanowił pierwszy czas referencyjny sezonu 2024 mistrzostw Niemiec TourenWagen. Za kierownicą swojego Ferrari 296 GT3 wyprzedza Mirko Bortolottiego oraz początkującego Hindusa Arjuna Maniego.

opublikowany 27/04/2024 à 13:53

Fabiena Gerarda

0 Zobacz komentarze)

Oschersleben – Aitken, pierwszy poleman sezonu

©DTM

Na suchym, ale nieco chłodnym torze wyruszyło 20 zawodników sezonu 2024. DTM. Jack Aitken (Emil Frey Racing) nie potrzebował dużo czasu, aby ustawić swój czas referencyjny. Podobnie jak w 2023 r., w DTM stawka jest bardzo ciasna. Równowaga wyników jest na tyle dobrze ugruntowana, że ​​czołowa 11-tka może utrzymać się w tej samej sekundzie. Aitkena od swojego kolegi z drużyny Thierry’ego Vermeulena, który w kwalifikacjach zajmował 4. miejsce, dzielą 11 dziesiąte sekundy. 

Słaby występ w pierwszej sesji jest podpisany przez Thomasa Preininga, aktualnego mistrza, który wystartuje dopiero z 16. pozycji. 

Już niedługo na torze Oschersleben rozpocznie się pierwszy wyścig DTM.

 DTM – Oschersleben: Kwalifikacje

Zrzut ekranuFabiena Gerarda

Szwajcarski nóż do sportów motorowych. Lubię rozmawiać o dyscyplinach cieni, które zasługują na wyświetlenie na światło dzienne. Specjalista od samochodów turystycznych (Supercars, DTM, TCR World Tour, BTCC, NASCAR)

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz