GT Tour – Maroko w tymczasowym kalendarzu na 2016 rok

Francuskie mistrzostwa FFSA Proto i GT będą rozgrywane w 2016 roku w siedmiu konkurencjach, a główną nowością będzie przybycie Maroka.

opublikowany 16/10/2015 à 17:17

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

GT Tour – Maroko w tymczasowym kalendarzu na 2016 rok

Edycja GT Tour 2016 będzie zawierało kilka ważnych nowych funkcji dla konkurentów. Oprócz przybycia kategoria LM P3i wynikające z tego utworzenie francuskich mistrzostw Proto, kalendarz na następny sezon również przyniesie niespodzianki. Pierwszym z nich jest oczywiście przybycie Maroko (6-8 maja), wydarzenie zarezerwowane dla GT i Protos. Runda zostanie rozegrana na miejskim torze w Marrakeszu, mieście, które jest już gospodarzem WTCC.

Sezon rozpocznie się o godz Nogaro w Gers, który powróci po roku nieobecności. Puchary Wielkanocne powrócą do głównych mistrzostw od 27 marca, a seria Blancpain GT nie odbędzie się w 2016 roku na torze Paula Armagnaca.

Po marokańskiej eskapadzie w Lédenon (Gard) odbędzie się trzecie wydarzenie, które odbędzie się w dniach 3–5 czerwca, a następnie powrót do Magny-Cours (Nièvre) w dniach 8–10 lipca, które zajmie miejsce Val de Vienne, położonej w dużej mierze nieobecny w 2016 r. Le Mans (Sarthe) zostanie odwiedzony na początku roku szkolnego od 9 do 11 września przed drugą imprezą poza Francją, która zostanie zorganizowana na trasieImoli we Włoszech (30 września - 2 października).

Finał tradycyjnie odbędzie się w Paul-Ricard w Var w ostatni weekend października. „Osiągnęliśmy zrównoważony i wysokiej jakości program obejmujący popularne i znane tory. Kalendarz ten dobrze komponuje się z innymi mistrzostwami Europy i było to jedno z życzeń zespołów. » przyznaje Hugues de Chaunac, prezes Oreca, promotora GT Tour.

W mistrzostwach nie powinno dojść do kolizji dat z innymi głównymi mistrzostwami Europy, aby umożliwić zespołom postęp na kilku stołach, w szczególności tym, które nabyły prototypy LM P3.

Wstępny kalendarz GT Tour 2016:

26, 27, 28 marca: Nogaro
6, 7, 8 maja: Marrakesz (Maroko) / Tylko GT i Protos
3, 4, 5 czerwca: Lédenon
8, 9, 10 lipca: Magny-Cours
9, 10, 11 września: Le Mans-Bugatti
30 września, 1 października 2: Imola (Włochy)
28, 29, 30 października: Tor Paul Ricard

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz