Brands Hatch – Wyścig 2: Lucas Auer i Maro Engel dominują na czele

Pierwsze zwycięstwo Lucasa Auera w GT World Challenge Sprint Cup! Bez żadnych zmartwień załoga Mercedesa nr 46 po cichu wygrała drugi wyścig na torze Brands Hatch.

opublikowany 05/05/2024 à 18:21

Yannisa Duvala

0 Zobacz komentarze)

Brands Hatch – Wyścig 2: Lucas Auer i Maro Engel dominują na czele

©Mercedes

  • Po dość spokojnym wyścigu zwyciężył zespół Winard Racing Mercedes #48, z Lucasem Auerem i Maro Engelem za kierownicą. Austriacki kierowca pokazał niesamowite tempo, na koniec wyścigu mając ponad 6 sekund przewagi nad drugim miejscem. Następnie jego kolega z drużyny po prostu dokończył robotę, przekraczając linię mety przed wszystkimi innymi. Tam Ferrari Numer 69 Thierry'ego Vermeulena i Giacomo Altoè (Emil Frey Racing) zajęli drugie miejsce.
  • Wielka zemsta za Boutsen VDS i nr 9! Belgijska ekipa, która nie mogła wystartować w pierwszym wyścigu ze względu na awarię mechaniczną na okrążeniu formującym, stanęła na trzecim stopniu podium.
  • Zespół WRT miał zasługę ożywienia drugiej części wyścigu. Valentino Rossi (nr 46), jadąc wolniej, nie chciał przepuścić Driesa Vanthoora (nr 32), który miał wyraźnie większe tempo od niego. Belgijskiemu kierowcy udało się go wyprzedzić po przejechaniu pięciu okrążeń za nim. Kilka okrążeń później Rossi popełnił błąd z powodu problemów ze sterowaniem i wyścig zakończył się dla dziewięciokrotnego motocyklowego mistrza świata.

  • Zwycięstwo Ferrari nr 71 (AF Corse) w Srebrnym Pucharze! Eliseo Donno i Thomas Fleming w klasyfikacji generalnej zajęli 11. miejsce.
  • Jeśli chodzi o Złoty Puchar, wyścig wygrało Audi Saintéloc Racing nr 25. Zespół złożony z Paula Evrarda i Gillesa Magnusa zajął w sumie 9. miejsce.

Klasyfikacja generalna wyścigu 2 na torze Brands Hatch 

CZYTAJ TAKŻE > Brands Hatch – Wyścig 1: Zwycięstwo Driesa Vanthoora i Charlesa Weertsa po raz pierwszy w sezonie w Pucharze Sprintu

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz