Brands Hatch – Wyścig 1: Zwycięstwo Driesa Vanthoora i Charlesa Weertsa po raz pierwszy w sezonie w Pucharze Sprintu

W pierwszym wyścigu sprinterskim GT World Challenge Europe BMW z numerem 32 zwyciężyło przed Ferrari z numerem 14, Emil Frey Racing. Zwycięstwo Aurélien Panis i Césara Gazeau w Srebrnym Pucharze.

opublikowany 05/05/2024 à 13:25

Yannisa Duvala

0 Zobacz komentarze)

Brands Hatch – Wyścig 1: Zwycięstwo Driesa Vanthoora i Charlesa Weertsa po raz pierwszy w sezonie w Pucharze Sprintu

©DPPI

  • Zespół WRT zaprezentował się znakomicie w pierwszym wyścigu na torze Brands Hatch. Dries Vanthoor (BMW nr 32), który wystartował z trzeciej pozycji, z łatwością zdołał się pozbyćAston Martin nr 7 Mattii Drudiego dzięki świetnemu tempu na początku wyścigu. To właśnie w boksach belgijski zespół zrobił różnicę. Przejdzie przed Ferrari #14 Ben Green (Emil Frey Racing), który był wówczas na prowadzeniu. W momencie sztafety Team WRT wykonał świetną obronę (41″7) w porównaniu do szwajcarskiej drużyny (43″6). Charles Weerts nigdy tak naprawdę nie będzie się martwił Ferrari i spokojnie będzie dążył do zwycięstwa. Tam Mercedes Na podium stanęli #48 Lucasa Auera i Maro Engela.
  • Walczący o podium Nicolas Baert (Aston Martin nr 7) został zmuszony do wycofania się po uderzeniu w stożek hamowania. Kawałki styropianu utknęły w osłonie chłodnicy jego Astona Martina, co zagroziło ochłodzeniu silnika.

  • Zwycięstwo Audi nr 6 Lucasa Engstlera i Maxa Hofera w Złotym Pucharze i Srebrnym Pucharze odniosło zwycięstwo zespołu Boutsen VDS dzięki dwóm francuskim kierowcom (Aurélien Panis i César Gazeau).
  • To zupa grymasowa dla załogi nr 46 Valentino Rossi. Choć zespół dziewięciokrotnego mistrza świata moto na ostatnim okrążeniu miał punkty, otrzymał 5 sekund kary, przez co wypadł z pierwszej dziesiątki; Na mecie 10 miejsce.
  • Do zobaczenia na drugim wyścigu o 2:17.

Ranking pierwszego wyścigu:

CZYTAJ TAKŻE > Autohebdo x Porsche: wygraj 1 karnet medialny na 24-godzinny wyścig Le Mans + 2000 euro

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz