Początek działań wojennych na Lausitzring

27 samochodów, około stu kierowców. Sezon rozpoczyna się na niemieckim kompleksie wybudowanym sto kilometrów od Berlina.

opublikowany 04/05/2024 à 10:28

Dominik Dricot

0 Zobacz komentarze)

Początek działań wojennych na Lausitzring

Puchar Lamery

Puchar Lamery Edycja 2024, zaczynamy. Pierwsze z siedmiu zaplanowanych spotkań kalendarz odbywa się rzut beretem od Berlina, w dniach 3-4-5 maja, na terenie dawnych Niemiec Wschodnich. „ Naszym pragnieniem jest przedstawienie naszym konkurentom jak największej liczby obwodów. », wyjaśnia Julien Debin, jeden z przywódców organizacji.

W Lausitzring serwowane są w sposób egzotyczny. Choć od upadku imperium komunistycznego minęło prawie 35 lat, droga ze stolicy Niemiec przypomina, jak ta część żelaznej kurtyny żyła w szarym i biednym świecie podczas zimnej wojny. Na szczęście pojawiło się wiele inicjatyw mających na celu nadrobienie straconego czasu. W tym ten imponujący kompleks poświęcony sportom motorowym, położony niedaleko granicy Polski i Czech. Tor ten odcisnął swoje piętno także w 2001 roku, kiedy w ciągu kilku miesięcy Michele Alboreto zmarł podczas prywatnych testów z Audi dla 24 godziny Le Mans, natomiast jego rodak Alex Zanardi stracił obie nogi w fatalnym kontakcie z innym zawodnikiem na owalu podczas rundy mistrzostw Cart.

W ten weekend na trasie odbędą się znacznie mniej gorączkowe, ale bardzo ekscytujące bitwy. „ Będziemy musieli dobrze sobie radzić na naszych trajektoriach– wspomina nasz rozmówca. W wielu miejscach asfalt jest wyboisty. Będzie to wymagało delikatnego sterowania, aby uniknąć nadmiernego obciążenia zawieszenia. ".

Zauważmy również, że ten tor o długości 4110 metrów, składający się z dwóch prostych, czasami zawiera odcinki techniczne, czasami zakręty, na których można przyspawać pedał gazu. To jest obiecujące.

W ten piątek nowicjusze w Pucharze Lamera mieli prawo skorzystać z doskonałego szkolenia, aby uniknąć pułapek na trasie. Ale poważne rzeczy zaczynają się w tę sobotę, 4 maja, długą prywatną sesją testową, a następnie 70 minutami treningów kwalifikacyjnych. Pierwszy wyścig odbędzie się w godzinach 1:14 – 18:2. W niedzielę drugi wyścig odbędzie się w godzinach od 9:12 do 30:14, a następnie od 17:30 do 11:XNUMX. Dodaj to wszystko: ponad stu zawodników będzie radośnie prychać przez XNUMX godzin na jednym z najsłynniejszych torów w Niemczech. Niezwykle orzeźwiający wstęp, którym można się cieszyć bez umiaru.

CZYTAJ TAKŻE: Théo Pourchaire: „Puchar Lamery to dobra formuła dla amatorów”

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz