Mercedes prezentuje swoje C63 DTM 2016

Po ujawnieniu szkicu swojej przyszłej broni do DTM pod koniec sierpnia Mercedes oficjalnie zaprezentował wersję C63 na rok 2016.

opublikowany 04/09/2015 à 09:36

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Mercedes prezentuje swoje C63 DTM 2016

Kilka dni po ujawnieniu szkic przyszłej broni, prezentacja nowej Mercedes-AMG C63 DTM został połączony z drogowym Mercedesem-AMG C63 Coupé Edition One, przy czym oba samochody miały tę samą szarą sukienkę z żółtymi akcentami. Jeśli chodzi o silnik, wersja DTM Mercedesa ponownie będzie opierać się na 8-litrowym silniku V4,0 o mocy ponad 480 KM. Masa całkowita wyniesie 1120 kg.

„Wersja Mercedesa-AMG C2016 DTM 63 wygląda świetnie, wyznaje Gary Paffett, kierowca zespołu ART Grand Prix w mistrzostwach Niemiec. Oczywiście wiele części jest podobnych do obecnego samochodu, ale nowy projekt jest naprawdę fajny. Już nie mogę się doczekać, aż wsiądę do nowego samochodu. Mam nadzieję, że uda nam się powalczyć o zwycięstwa, a może nawet zdobyć z nią tytuł. »

„Przepisy mocno ograniczają obszary rozwoju, w związku z czym duża część komponentów pochodzi od poprzednika. Oczywiście w DTM staramy się stale optymalizować cały pakiet, dlatego pojazd przechodzi przez różne procesy i etapy rozwoju w swoim cyklu życia. »
– precyzuje Ulrich Fritz, szef Mercedes-AMG DTM.

Pierwsze testy nowego C63 DTM zaplanowano na zimę.

>>>>> Galeria zdjęć Mercedesa-AMG C63 DTM <<<<

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz