Mercedes przedstawia swoją załogę na sezon DTM 2024

W przeddzień rozpoczęcia 40. edycji mistrzostw Niemiec samochodów turystycznych Mercedes zaprezentował mediom swoją załogę. Cel: szesnasty tytuł konstruktora dla Flèches d'Argent.

opublikowany 24/04/2024 à 17:04

Yannisa Duvala

0 Zobacz komentarze)

Mercedes przedstawia swoją załogę na sezon DTM 2024

Od lewej do prawej: Arjun Maini, Luca Stolz, Lucas Auer i Maro Engel. ©Mercedes AMG-Motorsport

Pierwsza runda Deutsche Tourenwagen Masters odbędzie się w najbliższy weekend (26-28 kwietnia) w Motorsport Arena Oschersleben. Szansa na Mercedes, by wreszcie po dwóch latach bez tytułu powrócić do czołówki. W nowym sezonie niemiecki producent zamierza ubiegać się o 16. koronę w tej kategorii, co jeszcze bardziej ugruntuje jego status najbardziej utytułowanego zespołu w swojej dyscyplinie.

W tym roku Mercedes może liczyć na czterech szczególnie doświadczonych kierowców: Lucasa Auera (kierowca Mercedesa w r DTM od 2015), Maro Engel (obecny w tej kategorii od 2008), Arjun Maini (4 sezon dla Hindusa) i Luca Stolz (zwycięzca 12-godzinnego wyścigu Bathurst w 2023).

Początek nowego roku jest dla kierowców okazją do omówienia celów na ten sezon.

Lucas Auer, kierowca Mercedesa nr 22:

„Po roku 2022 pewne rzeczy się zmienią w DTM, w tym opony i przepisy. W zeszłym roku nie udało nam się wdrożyć tych zmian tak samo, jak innym zespołom. Zimą ciężko pracowaliśmy i zidentyfikowaliśmy nasze słabości. Teraz chodzi o zastosowanie tej wiedzy teoretycznej w praktyce i przekształcenie jej w wyniki. Jestem jednak pewien, że w 2024 roku wykonamy lepszą robotę jako zespół”.

Maro Engel, kierowca Mercedesa nr 130:

„To dla mnie wielki zaszczyt jeździć w tak fantastycznych barwach, które odzwierciedlają nasze wielkie dziedzictwo sportów motorowych. 130 lat to niesamowita liczba. Oczywiście wraz z DTM jesteśmy także częścią tej historii. Lubię pamiętać lat legendarny z Klausem Ludwigiem i Berndem Schneiderem, który był i nadal jest moim mentorem i którego zachęcałem, gdy byłem dzieckiem. Jestem naprawdę dumny, że mogę jeździć i prezentować te barwy. Celem jest dalszy rozwój tej niesamowitej historii. »

Mercedes nr 130 DTM

©Mercedes AMG-Motorsport

Arjun Maini, kierowca Mercedesa nr 36:

„Osobiście wiele się nauczyłem i poprawiałem z wyścigu na wyścig w zeszłym roku. W drugiej połowie sezonu byłem silniejszy. Myślę, że dzięki wyciągniętym lekcjom możemy być jeszcze lepsi w tym roku. Ale oczywiście nigdy nie wiesz, gdzie jesteś, aż do pierwszej sesji kwalifikacyjnej i pierwszego wyścigu. Wiemy, w jakim kierunku musimy pracować i nie możemy się doczekać początku sezonu. »

Luca Stolz, kierowca Mercedesa nr 4:

„Wraz z zespołem miałem bardzo płodną zimę. Podczas oficjalnych testów DTM w Hockenheim na początku kwietnia dobrze zrealizowaliśmy nasz program. Udało nam się przetestować wiele rzeczy i osiągnąć to, co planowaliśmy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, czego się nauczyliśmy, co dodaje mi pewności przed sezonem. Moim marzeniem jest walka o mistrzostwo. W przeszłości zawsze osiągaliśmy dobre wyniki, ale tylko w jednym wyścigu. Aby odegrać rolę w klasyfikacji generalnej, nie można sobie pozwolić na utratę punktów w weekend. »

Łukasz Stolz

@Mercedes AMG-Motorsport

CZYTAJ TAKŻE >Autohebdo x Porsche: wygraj 1 karnet medialny na 24-godzinny wyścig Le Mans + 2000 euro

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz