Denny Hamlin oswaja „Monster Mile” Dovera

Denny Hamlin (Joe Gibbs) odniósł w tę niedzielę swoje trzecie zwycięstwo w sezonie NASCAR Cup Series, wygrywając na torze „Monster Mile” w Dover w stanie Delaware.

opublikowany 29/04/2024 à 08:40

Michaela Duforesta

0 Zobacz komentarze)

Denny Hamlin oswaja „Monster Mile” Dovera

©NASCAR Media

Pilot z Toyota Numer 11 zwyciężył przed Kylem Larsonem (Hendrick) i jego kolegą z drużyny Martinem Truexem Jr. O zwycięstwie zdecydowały głównie 72 okrążenia przed metą, po ponownym uruchomieniu, w którym Larson prowadził peleton. Hamlinowi udało się stawić opór od środka i wyjść z drugiego zakrętu na prowadzeniu. Z tyłu Bubba Wallace (2XI) wpadł w korkociąg, a w wypadku uczestniczyli zwłaszcza Christopher Bell (Joe Gibbs) i William Byron (Hendrick).

Zaczynając ponownie na prowadzeniu, Hamlin nie pozostawił szans Larsonowi, któremu mimo to udało się dogonić na ostatnich okrążeniach zawodów. Jest to 54. zwycięstwo Denny’ego Hamlina w karierze, co plasuje go obecnie na 12. miejscu, obok Lee Petty’ego, w klasyfikacji zwycięzców NASCAR Seria pucharowa.

„Kiedy otworzysz usta, musisz wygrać, to pewne”– wyjaśnił po zwycięstwie. 43-letni kierowca nawiązał do najnowszego odcinka swojego podcastu „Actions Detrimental”, w którym ogłosił, że wygra w najbliższy weekend. „Mam świetny zespół, który wykonał bardzo dobrą robotę. Wszyscy goście w boksie sprawili, że to zwycięstwo stało się faktem. Kluczowym momentem był z pewnością moment, w którym po ponownym uruchomieniu udało nam się odzyskać prowadzenie, po czym wywieszona została żółta flaga, która pozwoliła nam kontrolować resztę. »

Chociaż Hamlin prowadził 136 z 400 okrążeń zawodów, w pierwszej części Hamlin nie wydawał się najsilniejszym zawodnikiem wyścigu. Jego kolega z zespołu, Martin Truex Jr., wygrał pierwszy segment i prowadził 69 okrążeń, po czym spadł po wolniejszym pit stopie w połowie wyścigu. Kierowcowi Gibbsa udało się zregenerować siły pod koniec wyścigu, ale kontakt przy ponownym uruchomieniu z Kylem Larsonem, który wygrał drugi segment, utrudnił mu zadanie.

Kyle Larson ofiarą turbulencji

Larson po wyścigu ubolewał nad strategią przyjętą przez Hamlina. Ten ostatni faktycznie ustawił swój samochód tak, aby usunąć jak najwięcej powietrza z przodu Chevroleta nr 5, utrudniając w ten sposób grę Kyle'owi Larsonowi. Strategia, którą sam zastosował w Las Vegas, aby wygrać z Tylerem Reddickiem (23XI), i która stała się powszechna w nowej generacji samochodów w serii Cup.

„Wiedziałem, że zbliżając się na trzy długości, zmieni trajektorię. Nie mogłem nic zrobić. próbowałem wszelkiego rodzaju kąty i różne prędkości wprowadzania danych, tego typu rzeczy. Chyba nic nie jest w stanie wygenerować wystarczającej prędkości, aby zbliżyć się do mnie wystarczająco blisko. Naprawdę szkoda. »

Zwycięstwo Denny'ego Hamlina pozwoliło mu awansować na czwarte miejsce w klasyfikacji mistrzostw, tracąc 49 punktów do wciąż prowadzącego Kyle'a Larsona. Następne spotkanie w niedzielę 5 maja na torze Kansas Speedway!

Dover – Wyniki

CZYTAJ TAKŻE > Autohebdo x Porsche: wygraj 1 karnet medialny na 24-godzinny wyścig Le Mans + 2000 euro

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz