Kyle Larson wygrywa najbliższy wyścig w historii NASCAR!

Oglądanie wyścigu na torze Kansas Speedway zajęło późną noc, ale fani zostali nagrodzeni najbliższym finiszem w historii NASCAR, z różnicą 0 pomiędzy Kylem Larsonem (Hendrick) i Chrisem Buescherem (RFK)!

opublikowany 06/05/2024 à 08:37

Michaela Duforesta

0 Zobacz komentarze)

Kyle Larson wygrywa najbliższy wyścig w historii NASCAR!

©NASCAR Media

Larson skorzystał na neutralizacji na ostatnich okrążeniach wyścigu i wystartował jako trzeci, za liderem Dennym Hamlinem (Gibbsem) i Chrisem Buescherem, którzy byli na drugim miejscu. Kierowca nr 5 Hendrick Motorsports próbował szczęścia od ponownego uruchomienia, nurkując w dwóch mężczyznach przed nim. To Buescher wyszedł na prowadzenie w pierwszych dwóch zakrętach, przed Larsonem.

Ktokolwiek będzie próbował zakwalifikować się do Indy 500 pod koniec tego miesiąca, wrócił do Bueschera i w trzecim zakręcie obaj mężczyźni ustawili się obok siebie, flirtując z zewnętrzną ścianą i mając jeden cel: pokonać drugiego na linii. Wydawało się, że Ford z numerem 3 utrzymał przewagę przed dwoma kontaktami na ostatniej prostej i ostatecznie to Chevrolet z numerem 17 zwyciężył z przewagą 5, co stanowi najwęższą różnicę w historii wyścigu. NASCAR !

„Mój samochód spisał się naprawdę dobrze i mogłem pojechać. Przejechałem zakręty 1 i 2 na długo przed prostą tylną i wróciłem na Chrisa. Zmusiłem go do wejścia z nieco mniejszą siłą w zakręt 3, mocno próbując szczęścia na zewnątrz., wyjaśnił Larson po zwycięstwie. „Nie byłem pewien, czy uda nam się wyjść na prowadzenie! Dużo ślizgałem się na środku zakrętu, a potem starałem się nie być zbyt daleko przed nim, aby móc wykorzystać przeciąg boczny. Próbowałem zabić jego atak na mnie, to było szaleństwo! »

Hamlin, żartujący indyk?

Za dwoma bohaterami tego finału Historii znaleźliśmy Chase'a Elliotta (Hendrick) z wynikiem zaledwie 0″059 i Martina Truexa Jr. (Gibbsa) z wynikiem 0″075! Denny Hamlin, który w momencie wznowienia wyścigu prowadził, musiał zadowolić się piątym miejscem.

Kierowca z numerem 11 wygrał pierwszy segment wyścigu (Buscher wygrał drugi) i prowadził, zanim Kyle Busch (Childress) obrócił się na koniec wyścigu. Hamlin zaoszczędził paliwo, a jego kolega z drużyny Truex Jr. wrócił mocny i mógł zużyć więcej paliwa. Neutralizacja ponownie rozłożyła karty.

Choć w pierwszej połowie wyścigu toczyły się wspaniałe walki, zwłaszcza pomiędzy Hamlinem, Larsonem i Rossem Chastainem (Trackhouse), wyścig stał się pełen emocji od 176. okrążenia, kiedy w ciągu zaledwie kilku okrążeń cztery razy opuściły samochód bezpieczeństwa. Wydarzenie rozpoczęło się z trzygodzinnym opóźnieniem z powodu deszczu, ale mogło się odbyć bez dalszych zakłóceń ze strony Matki Natury. Sezon 2024 NASCAR Cup Series będzie kontynuowany w najbliższy weekend w Darlington podczas tradycyjnego „weekendu powrotu do przeszłości”, podczas którego większość zawodników będzie ubrana w barwy oddające hołd historii sportu.

Kansas – ranking

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz