Reddick kradnie zwycięstwo na Talladega po mocnym strzale w ostatnim zakręcie

Tyler Reddick wykorzystał pileup na ostatnim okrążeniu i wygrał prestiżowy wyścig GEICO 500 na torze Talladega.

opublikowany 22/04/2024 à 09:27

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

Reddick kradnie zwycięstwo na Talladega po mocnym strzale w ostatnim zakręcie

©NASCAR Media

  • Podobnie jak jego szef Michael Jordan, obecny w alei serwisowej, Tyler Reddick wiedział, jak pokazać sprzęgło na mecie wyścigu GEICO 500 na torze Talladega. Trzeba przyznać, że kierowca zespołu 23XI Racing nie był najbłyskotliwszy, ale ostatecznie to on był na najlepszej pozycji, gdy przyszedł czas na walkę na ostatnim okrążeniu. Bo jak to często bywa podczas ważnych wydarzeń w NASCAR, wszystko sprowadzało się do ostatecznego restartu.
  • Tutaj znowu Kalifornijczyk nie zaczął jako wielki faworyt, odkąd zajął 5. miejscee miejsce na początku ostatniej tury. Przed nim zwycięstwo wydawało się obiecane liderowi Michaelowi McDowellowi (Front Row Motorsports), Bradowi Keselowskiemu (RFK Racing) i Noahowi Gragsonowi (Stewart-Haas Wyścigi). Ale dopóki to się nie skończy, wszystko jest nadal grywalne. Tyler Reddick rozumiał to doskonale, ponieważ ostatecznie zakończyło się to golem z gry.
  • Mocna obrona Michaela McDowella pozwoliła mu przejść jak kula do mety. Próbując bronić się Brada Keselowskiego, kierowca Front Row Motorsports nie był w stanie uniknąć kontaktu i brutalnie zakończył wyścig, uderzając w ścianę, zanim za nim podążył duży kierowca. Prześlizgując się przez szczeliny, Tyler Reddick stawił czoła wszystkim wyzwaniom na tym torze Talladega Superspeedway, na którym każdy marzy o zwycięstwie pewnego dnia, trochę jak Daytona 500.

 

Zobacz ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez NASCAR (@nascar)

  • « To niesamowite, zwierzył się-jest jeszcze pod wpływem emocji. Wszyscy bardzo ciężko pracowali. Trzeci odcinek nie był już szczególnie korzystny dla nas, ale udało nam się powalczyć i obronić swoją pozycję na torze. Chłopaki, czy to było szaleństwo? (zwracając się do widzów na trybunach) Dużo chaosu. To jest Talladega. "
  • Podobnie jak Michael Jordan i jego wiele decydujących koszy w latach dziewięćdziesiątych w Chicago Bulls, Tyler Reddick pojawił się we właściwym czasie, jako decydujący człowiek. Toyota pozbawiony wielu broni, w szczególności broni Joe Gibbs Racing, Christophera Bella i Denny'ego Hamlina, dziecko Corninga było odpowiedzialne za poprowadzenie japońskiego producenta do zwycięstwa w jednym z najbardziej prestiżowych wyścigów roku.

CZYTAJ TAKŻE > NASCAR zmierzy się z GP w Long Beach?

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz