PCCF – Paul Ricard: Trzeci sukces z rzędu Alessandro Ghirettiego

Alessandro Ghiretti (Schumacher CLRT) po raz kolejny zwyciężył w pierwszym wyścigu zaledwie 1 minut po wyrzuceniu Louisa Perrota (CLRT Schumacher).

opublikowany 04/05/2024 à 17:05

Aleksandra HERBINA

0 Zobacz komentarze)

PCCF – Paul Ricard: Trzeci sukces z rzędu Alessandro Ghirettiego

Alessandro Ghiretti (Schumacher CLRT) kontynuuje swoją bezbłędną passę w tym sezonie. © Alexis Goure

  • Podążając za impetem z Barcelony, Alessandro Ghiretti (Schumacher CLRT) osiąga trzeci sukces z rzędu podczas C1 zawodów PCCF w Paul Ricard. Kierowca Schumachera CLRT wyprzedza Mathysa Jauberta (Martinet by Alméras) i zaskakującego debiutanta Marcusa Amanda (Schumacher CLRT).
  • Mathys Jaubert na początku wywiera presję na Alessandro Ghirettiego. Zmuszony do zablokowania kół Junior PCCF 2023 zostaje w tyle za Juniorem Porsche Motorsport 2024. Tuż za nimi o podium walczą Benjamin Paque (TFT Racing) i Louis Perrot (CLRT Schumacher). Na początku drugiego zakrętu stykają się ze sobą i dawny simracer przewraca się. Kierowca CLRT Schumacher wyszedł z wypadku bez szwanku, podczas gdy Belg spadł na dziesiąte miejsce.
  • Po wznowieniu Alessandro Ghiretti zdołał stworzyć wystarczającą przewagę, aby uniknąć wyprzedzenia Mathysa Jauberta. Obaj wyszli następnie na prowadzenie, ale mieszkaniec Martinet koło Alméras nie był w stanie zaatakować lidera wyścigu.
  • Wnikliwy od samego początku Marcus Amand wykorzystał swoje świetne tempo i wyprzedził Victora Berniera. Nowicjusz Schumacher CLRT postanawia uderzyć w opony, aby uciec. Opłacalny wybór, ponieważ udało mu się ukończyć wyścig i zapewnić sobie pierwsze podium w klasyfikacji generalnej PCCF, oprócz pierwszego sukcesu wśród debiutantów.
  • Kosztem bardzo mocnej obrony Floriana Latorre, Victor Bernier (Martinet po Alméras) zajął drugie miejsce w debiucie i czwarte w klasyfikacji generalnej. Na pole position w tej kategorii Paul Cauhaupé (CLRT Schumacher) ucierpiał bardziej, ale zajął trzecie miejsce. Startujący z dziesiątej pozycji Benjamin Paque (TFT Racing) jest ósmy, Belg stracił czas za Louisem Roussetem (Martinet/Forestier Racing), którego bardzo trudno było wyprzedzić.
  • Nieszczęście jednych czyni szczęściem innych w Pro-Am. Ofiara problemu mechanicznego, gdy był na czele, Jérôme Boullery (technologia wyścigowa) był zmuszony wycofać się. Skorzystał na tym Marc Guillot, który odzyskał kontrolę i odniósł trzeci sukces z rzędu. Drugie miejsce zajął Jérémie Lesoudier (TFT Racing).
  • Pierwsze zwycięstwo w Am dla Erica Debarda! Mieszkaniec Debard Automobiles by Racetivity wyprzedza Schumacher CLRT Jean-Philippe Gambaro i TFT Racing Jordana Boissona. Autor spinu, lider mistrzostw Cyril Caillo zajął dopiero piąte miejsce.
  • Drugi wyścig odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 2:9.

Ranking C1: 

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz