PCCF – Paul Ricard: Cauhaupé, pierwszy debiutant z pole position i wielkie nadzieje

Autor pole position w swojej kategorii, Junior PCCF 2024 Paul Cauhaupé (Schumacher CLRT) chce po tym odnieść pierwsze zwycięstwo, a może nie podium w klasyfikacji generalnej.

opublikowany 04/05/2024 à 14:10

Aleksandra HERBINA

0 Zobacz komentarze)

PCCF – Paul Ricard: Cauhaupé, pierwszy debiutant z pole position i wielkie nadzieje

Junior PCCF 2024 był bardzo szybki podczas kwalifikacji. © Alexis Goure.

Trzy tygodnie po dość trudnym weekendzie w Barcelonie Paul Cauhaupé wrócił na tor ze znacznie większą łatwością za kierownicą modelu Porsche Puchar 992 GT3. W sobotę rano podczas kwalifikacji kierowca CLRT Schumacher wykazali bardzo konkurencyjne tempo. W sumie zajął czwarte miejsce i zdobył dwa pole position wśród debiutantów. „ Moje dwie rundy były całkiem czyste. Od pierwszych bezpłatnych sesji treningowych czuję się dobrze. Dobrze współpracowaliśmy z zespołem. »

Jak więc wytłumaczyć ten wzrost wydajności? „ Czuję się bardziej komfortowo niż w Katalonii. Trudno jest się z nim oswoić, ale coraz lepiej się do niego przystosowuję, zwłaszcza dzięki nagromadzeniu dużej ilości jazdy. Udoskonalam technikę jazdy, dobrze korzystam z opon, robię duże postępy. » 

Powrót do Paula Ricarda jest wyjątkowy również w kontekście Junior Porsche Carrera Cup France 2024, ponieważ to właśnie tutaj wygrał selekcję w listopadzie ubiegłego roku. „ Znam sektor 1 bardzo dobrze ponieważ jechaliśmy tą częścią w Programie Junior (Śmiech). Mówiąc bardziej ogólnie, zawsze ceniłem to miejsce. » 

Kiedy przyszedł czas na wyścigi, Paul Cauhaupé miał ambicje: „ Chcę wygrać jako debiutant i być może zdobyć podium w klasyfikacji generalnej. » Jest czwarty na starcie i wie, że dobry start jest kluczowy, ale przyznaje, że niekończąca się prosta Mistral będzie również kluczowym miejscem do wyprzedzania. „ Brak szykany jest trochę dziwny. Dojeżdżamy bardzo szybko, 290 km/h przed zakrętem Signes. Trzeba uważać na zjazd na T6, żeby mieć trochę marginesu dla kierowcy z tyłu. Luki są trudniejsze do pokonania, ponieważ północna szykana była bardzo trudna technicznie. Walka już na pierwszych okrążeniach będzie zacięta. » Zawodnik CLRT Schumacher spodziewa się emocjonującego wyścigu, w którym ma nadzieję być jednym z głównych graczy.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz