PCCF – Paul Ricard: Jaubert oferuje swój pierwszy sukces w Pucharze Francji

Po raz pierwszy w swojej karierze Mathys Jaubert (Martinet by Alméras) wygrał wyścig w ramach Porsche Carrera Cup France na zakończenie konkurencyjnego wyścigu C2.

opublikowany 05/05/2024 à 09:33

Aleksandra HERBINA

0 Zobacz komentarze)

PCCF – Paul Ricard: Jaubert oferuje swój pierwszy sukces w Pucharze Francji

Mathys Jaubert (Martinet po Alméras) po raz pierwszy zwycięża w PCCF. © Alexis Goure.

  • To w końcu jej zwycięstwo! Konsekwentny i bardzo skuteczny od początku sezonu Mathys Jaubert (Martinet po Alméras) przyczynił się do tego w tę niedzielę na torze Paul Ricard, odnosząc swój pierwszy sukces w PCCF. Alessandro Ghiretti (Schumacher CLRT) zajął trzecie miejsce. Martinet by Alméras podpisuje dublet, a drugie miejsce zajmuje Victor Bernier.
  • Na starcie Alessandro Ghiretti zachował zalety swojego pole position, ale nie był w stanie uciec. Na drugim okrążeniu wyścigu Mathys Jaubert zaatakował w ostatnim zakręcie i przejął kontrolę nad wyścigiem. Tuż za nim Paul Cauhaupé (CLRT Schumacher) wykorzystał nieudane hamowanie Benjamina Paque (TFT Racing) na podwójnym prawym zakręcie Beausset i zajął trzecie miejsce. Victor Bernier (Martinet po Alméras) interweniuje w walce i także zyskuje pozycję.
  • Bardzo natarczywy Alessandro Ghiretti za wszelką cenę stara się wyprzedzić lidera. Na zewnątrz w Signes, w Beausset, po wewnętrznej stronie ostatniego zakrętu, ale Mathys Jaubert nigdy się nie poddaje. Tuż przed połową meczu Junior Porsche Motorsport 2024 opóźnia hamowanie, aby przejść przez zakręt 1. Junior PCCF 2023 przecina go i wychodzi na prowadzenie, podczas gdy mieszkaniec Schumacher CLRT widzi, jak Paul Cauhaupé, Victor Bernier i Benjamin Paque wracają na swój poziom. Atakowany ze wszystkich stron, został zmuszony do skrócenia trzeciego zakrętu. Wychodząc za liderem, otrzymał pięciosekundową karę za nieprzestrzeganie ograniczeń toru.
  • Walka o podium zaostrza się, gdy Louis Rousset (Martinet/Forestier Racing) i Florian Latorre (ABM) wracają do trio Cauhaupé-Bernier-Paque. Junior PCCF 2024 przez jakiś czas utrzymywał się na trzecim miejscu, po czym ustąpił Victorowi Bernierowi.
  • Dziewięć minut przed końcem wyścigu Alessandro Ghiretti odzyskuje pozycję lidera. Mathys Jaubert nie podejmuje żadnego ryzyka, wiedząc, że jego przeciwnik otrzymuje pięć sekund kary. Victor Bernier ciężko walczył, aby utrzymać się w dobrym oknie i zajął drugie miejsce. Tym samym Le Martinet by Alméras zdobywa ładny dublet.
  • Benjamin Paque, znacznie szybszy niż w Barcelonie, zajął miejsce tuż za podium. Startujący z ostatniej pozycji po zmianie samochodu Louis Perrot (CLRT Schumacher) awansował na piąte miejsce.
  • Jako debiutant wczorajszy zwycięzca Marcus Amand (Schumacher CLRT) zajął drugie miejsce, za Victorem Bernierem. Trzecie miejsce zajmuje zaproszony w ten weekend Belg Kobe Pauwels (SpeedLover).
  • Jérôme Boullery (technologia wyścigowa) mści się w Pro-Am! Dwukrotny panujący mistrz zwyciężył przed Jérémie Lesoudierem (TFT Racing). Odejście Marca Guillota (ABM) na emeryturę na początku wyścigu resetuje wynik mistrzostw do zera. Eric Debard (Debard Automobiles firmy Racetivity) zakończył weekend w wielkim stylu drugim zwycięstwem w Am, przed Cyrilem Caillo (Racing Technology) i Jean-Philippe Gambaro (Schumacher CLRT).

Ranking C2:  

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz