PCCF – Paul Ricard: Marcus Amand na pierwszym podium, które wzywa innych

Marcus Amand podczas swojego trzeciego startu w PCCF zaliczył świetny występ, dzięki któremu po raz pierwszy w życiu stanął na podium w klasyfikacji generalnej.

opublikowany 04/05/2024 à 20:05

Aleksandra HERBINA

0 Zobacz komentarze)

PCCF – Paul Ricard: Marcus Amand na pierwszym podium, które wzywa innych

Marcus Amand zdobył w sobotę podwójny cios w Castellet. © Alexis Goure.

Zaledwie trzy wyścigi pozwoliły mu zostać pierwszym debiutantem rocznika 2024, który w tym sezonie stanął na podium w zawodach Scratch. Jednak Marcus Amand nie był w idealnej sytuacji, aby to osiągnąć: „ moje kwalifikacje były nadal skomplikowane. Potencjał był dobry, ale miałem kilka problemów, które uniemożliwiły mi przejechanie naprawdę czystego okrążenia. Dostanie się do pierwszej piątki było możliwe, więc ósme miejsce nie było normalne. » 

Autor dobrego startu, mieszkaniec Schumacher CLRT awansował w rankingu, a następnie zyskał dwie pozycje po zderzeniu Louisa Perrota (CLRT Schumacher) z Benjaminem Paque (TFT Racing). Po ponownym uruchomieniu samochodu bezpieczeństwa debiutant wyprzedził swojego bezpośredniego konkurenta Victora Berniera (Martinet po Alméras) i objął prowadzenie w swojej kategorii, a przede wszystkim stanął na tymczasowym podium. 

Wnikliwy na pierwszych okrążeniach za samochodem bezpieczeństwa, Francuz pochodzenia francusko-fińskiego miał w głowie jasną strategię. „ Chciałem zmusić się do ucieczki. Na koniec trochę kosztowało mnie to zużycie opon, ale utrzymałem swoją pozycję. »Mówiąc « szczęście, że Wiktor (Berniera) nieco zatrzymał Floriana Latorre », Marcus Amand wykonał swoje zadanie należycie, bez żadnych błędów, zdobywając pierwsze podium w Pucharze Carrera i otwierając swój debiutancki licznik zwycięstw. 

W najbliższą niedzielę podczas C2 ponownie wystartuje z ósmej pozycji. Znalezienie pierwszej trójki będzie trudne, ale osoba nosząca numer 3 odejdzie z „ ten sam stan umysłu. Myślę, że miejsce w pierwszej piątce jest możliwe, biorąc pod uwagę nasze występy. » Chyba że fakty związane z wyścigami pozwolą mu osiągnąć jeszcze lepsze wyniki. 

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz