PCCF – Paul Ricard: Martinet po Alméras, dublet z pozorem zemsty

Dzięki zwycięstwu Mathysa Jauberta i drugiemu miejscu Victora Berniera Martinet by Alméras miał wymarzoną niedzielę po znacznie bardziej skomplikowanej sobocie.

opublikowany 05/05/2024 à 14:50

Aleksandra HERBINA

0 Zobacz komentarze)

PCCF – Paul Ricard: Martinet po Alméras, dublet z pozorem zemsty

Philippe Alméras ma powody do dumy z osiągnięć swoich kierowców. © Alexis Goure.

Wystarczyło zobaczyć radość zespołu Martinet by Alméras stojącego u stóp podium w drugim wyścigu, aby zrozumieć, w jakim stopniu ludzie Philippe'a Almérasa byli zadowoleni z tak dobrego zbiorowego wyniku. Od początku sezonu ani razu żaden z ich samochodów nie był w stanie pokonać Alessandro Ghirettiego i Schumacher CLRT. W tę niedzielę w Paul Ricard udało się dwóm z nich!

Najpierw Mathys Jaubert. Startujący z drugiego miejsca na starcie Junior PCCF 2023 zaciekle bronił się przed silnym zawodnikiem Barcelony. Ten ostatni, ukarany pięciosekundową karą za nieprzestrzeganie ograniczeń toru, posiadacz numeru 16 zachował się strategicznie. Choć pod koniec wyścigu Varois opuścił pozycję lidera, dogonił Alessandro Ghirettiego i odniósł swój pierwszy sukces w mistrzostwach. „ Jestem bardzo szczęśliwy, zespół wykonał wspaniałą pracę. Pokazałem, że trzeba na mnie liczyć, a przywieźć do domu dublet jest czymś wyjątkowym. » Ponieważ jeden Martinet marki Alméras może ukryć drugi.

Podwójny zwycięzca jako debiutant w Barcelonie, Victor Bernier chciał kontynuować. W sobotę były mieszkaniec FRECA został zdyskwalifikowany za nieautoryzowaną wymianę opon w alei serwisowej. Wystartował w C2 z ambicją naprawienia tego błędu w najlepszy możliwy sposób. Walcząc przez cały wyścig o podium, w szczególności z Paulem Cauhaupé (CLRT Schumacher) i Benjaminem Paque (TFT Racing), pochodzący z Saint-André-des-Eaux minął pod flagą w szachownicę na trzeciej pozycji. Wspiął się na drugie miejsce po zastosowaniu kary Alessandro Ghirettiego. Również zwycięzca jako debiutant Victor Bernier był usatysfakcjonowany „ przyjemne bitwy na torze i możliwość nadrobienia wczorajszego nieszczęścia. »

To pierwsze podium zdobyte w podstawówce, mistrz świata karting Rok 2018 nie zamierza na tym poprzestać: „ Nie będę czekać roku, żeby wygrać! Byłoby wspaniale dotrzeć tam przed końcem sezonu. Do Alessandro Ghiretti można dotrzeć tak samo jak do Mathys (Jauberta). Będziemy musieli znaleźć jeszcze lepszy rytm, aby je zdobyć. » Imponujący od czasu przybycia do PCCF, jego ambicja mogła szybko zaprowadzić go na szczyt. Może ze Spa pod koniec czerwca?

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz