Marrakesz – Ma zapewnia dublet Lynk & Co

Po Ehrlacherze w pierwszym wyścigu to chiński kierowca Ma Qing Hua zaoferował kolejne zwycięstwo drużynie Cyan Racing-Lynk & Co. Wyprzedził Estebana Guerrieriego i Dusana Borkovica. Yann Ehrlacher i Mikel Azcona zostali zmuszeni do wycofania się z wyścigu po niewielkiej kolizji na początku rundy.

opublikowany 04/05/2024 à 17:52

Fabiena Gerarda

0 Zobacz komentarze)

Marrakesz – Ma zapewnia dublet Lynk & Co

©TCR Media

To już trzeci kierowca, któremu się to udało od początku sezonu. Ma Qing Hua zwyciężył po starcie z pole position. Po doskonałym starcie kierowca Lynk & Co nr 55 nigdy się nie martwił. Na pierwszym zakręcie obraca się przed Argentyńczykiem Guerrieri i serbskim gigantem Borkoviciem, obaj na Hondzie Civic. W peletonie panuje nieco większa nerwowość, a kłopoty sprawia zwłaszcza Julien Piguet (Team Clairet Sport). Spowolnienie, które nastąpiło, spowodowało kilka ofiar, z których najbardziej widoczną był Norbert Michelisz, który został zwolniony z przedniego zderzaka. Najbardziej nieprzyjemne jest to, że Ehrlacher i Azcona będą cierpieć. Obaj mężczyźni będą zmuszeni wrócić do boksów z powodu problemów z prawym przednim kołem u Francuza i lewym tylnym kołem u Iberyjczyka. 

Zwycięstwo przypadło Ma przed Guerrierim, który przejechał samotny wyścig przed freelancerem Borkoviciem. Konsekwencją drugiego spotkania w sezonie jest ewolucja w klasyfikacji generalnej. Jeśli Michelisz utrzyma prowadzenie, to teraz za nim uplasuje się Urrutia, który wyprzedza Ehrlachera o 4 jednostki i ma tyle samo punktów co Girolami. W kolejnym etapie TCR World Tour zawodnicy wyruszą na podbój nowego toru, kierując się do Stanów Zjednoczonych i wspaniałego toru w środkowym Ohio. Możemy też mieć nadzieję, że siatka będzie nieco bardziej rozbudowana niż tutaj, w Marakeszu. Następna runda odbędzie się w dniach 7-8 czerwca. 

TCR WORLD TOUR – WYNIKI WYŚCIGU 2

RANKING MISTRZOSTW

Fabiena Gerarda

Szwajcarski nóż do sportów motorowych. Lubię rozmawiać o dyscyplinach cieni, które zasługują na wyświetlenie na światło dzienne. Specjalista od samochodów turystycznych (Supercars, DTM, TCR World Tour, BTCC, NASCAR)

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz