Vallelunga – Michelisz zamienia swój pole position w zwycięstwo

Węgier, oficjalny kierowca Hyundai Motorsport, jest pierwszym zwycięzcą sezonu 2024. Wygrywa z dużą przewagą nad Yannem Ehrlacherem i Estebanem Guerrierim. Wyścig był bardzo zacięty o miejsca w pierwszej piątce.

opublikowany 20/04/2024 à 18:22

Fabiena Gerarda

0 Zobacz komentarze)

Vallelunga – Michelisz zamienia swój pole position w zwycięstwo

Wspaniałe zwycięstwo Norberta Michelisza, mistrza 2023 ©TCR Media

Norbert Michelisz (BRC Squadra Corse-Hyundai Elantra) rozpoczyna kampanię na rok 2024 w najlepszy możliwy sposób, odnosząc solidne zwycięstwo na torze Vallelunga niedaleko Rzymu we Włoszech. Węgrów jednak na starcie zaskoczył bardziej żwawy dwukrotny mistrz świata Yann Ehrlacher za kierownicą swojego Lynk & Co 03. Start przebiegł pomyślnie dla większości zawodników. Sam Nestor Girolami utknął na pozycji – jako ostatni Argentyńczyk powróci na 10. miejsce w tym C1. 

Ehrlachera zapewnia to, co najważniejsze

Prowadzący Yann Ehrlacher nie może nic poradzić na atak Michelisza na początku czwartego okrążenia. Węgier przejmuje kontrolę i szybko buduje wygodną przepaść pomiędzy swoją Elantrą a resztą oddziału. Ehrlacher nie stara się dotrzymać tempa kierowcy Hyundaia, zadowala się drugą pozycją, kontrolując ambicje Guerrieriego (Goat Racing- Honda Civic type R), który po przerwie wraca do tournee WEC z Vanwallem. Wyścig był bardziej zacięty w przypadku miejsc w pierwszej piątce. Marco Butti (Goat Racing – Honda Civic typ R), młody Włoch, znakomicie wystartował w światowych zmaganiach, zajmując dobre czwarte miejsce. Doskonale potrafił przeciwstawić się wielkim nazwiskom, takim jak Mikel Azcona ((BRC Squadra Corse-Hyundai Elantra), Thed Björk (Cyan racing- Lynk & Co 5), Santiago Urrutia i Ma Qing Hua. 

Michelisz tymczasowo obejmuje prowadzenie w klasyfikacji generalnej, mając 10 punktów przewagi nad Yannem Ehrlacherem. Dalsza część FIA TCR World Tour zaplanowana jest na jutro w południe na torze w Vallelunga.

Vallelunga - wyniki wyścigu 1

FIA TCR WORLD TOUR – Klasyfikacja mistrzostw

Fabiena Gerarda

Szwajcarski nóż do sportów motorowych. Lubię rozmawiać o dyscyplinach cieni, które zasługują na wyświetlenie na światło dzienne. Specjalista od samochodów turystycznych (Supercars, DTM, TCR World Tour, BTCC, NASCAR)

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz