Barnicoat przejmuje siedzibę Pourchaire od Impul na rzecz Autopolis

Théo Pourchaire związał się teraz na pełny etat z IndyCar, Team Impul musi znaleźć dla niego następcę na resztę sezonu w Super Formule. (tymczasowy) wybór do drugiej rundy na Autopolis padł na Bena Barnicoata.

opublikowany 14/05/2024 à 09:51

Doriana Grangiera

0 Zobacz komentarze)

Barnicoat przejmuje siedzibę Pourchaire od Impul na rzecz Autopolis

© Paulo Maria / DPPI

Wczesny wyjazd Theo Pourchaire w Stanach Zjednoczonych – obecnie zaangażowany na cały sezonIndyCar, z wyłączeniem Indy 500, ze strzałką McLaren – pozostawił nieoczekiwaną pustkę w Team Impul w Super Formule.

Jeśli japoński zespół nie ogłosił jeszcze zastępstwa Francuza na resztę mistrzostw, znamy jednak kierowcę, który zajmie miejsce dopiero w następnej rundzie, na Autopolis. Toyota poszło mu na łono wybierając Bena Barnicoata, stałego kierowcę Lexusa RC F GT3 z zespołu Vasser Sullivan Racing w IMSA.

Brytyjczyk rozpoczął sezon od doskonałych wyników, odnosząc dwa zwycięstwa z rzędu w Sebring, a następnie w Long Beach, zanim w ubiegły weekend zajął 4. miejsce na torze Laguna Seca w kategorii GTD Pro. Jednak ten freelancer w Super Formule z Team Impul będzie prawdziwym wyzwaniem dla 27-letniego kierowcy, ponieważ jego ostatnie doświadczenia w jednomiejscowy początki zawodów sięgają 2020 roku. W tym czasie Ben Barnicoat brał udział w czterech wyścigach Formuła 3 z Carlin, bez wielkiego sukcesu.

Pochodzący z Chesterfield będzie jednak mógł wykorzystać swoje doświadczenie zdobyte na pokładzie TOM'S zeszłej zimy na Suzuce podczas testów posezonowych przeznaczonych dla debiutantów. Team Impul wyjaśnia, że ​​przyjazd Bena Barnicoata samochodem nr 19 obowiązuje tylko na następną rundę na torze Autopolis (18-19 maja) i że zostanie ogłoszona tożsamość zastępcy na resztę sezonu. później.

CZYTAJ TAKŻE > Jak Théo Pourchaire znalazł się na pełny etat w IndyCar

Doriana Grangiera

Młody dziennikarz tęskniący za sportem motorowym z przeszłości. Wychowany na wyczynach Sébastiena Loeba i Fernando Alonso.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz