Abbi Pulling wygrywa bez drżenia z Doriane Pinem

Abbi Pulling, autor dwóch piątkowych pole position, wygrał pierwszy weekendowy wyścig w Miami, umacniając tym samym swoją przewagę na szczycie mistrzostw.

opublikowany 04/05/2024 à 20:51

Jeremy’ego Satisa

0 Zobacz komentarze)

Abbi Pulling wygrywa bez drżenia z Doriane Pinem

Abbi Pulling zwycięża w Miami. © Antonin Vincent / DPPI

  • Po przejściu prawa Dorjan Pin na torze w Jeddah Abbi Pulling imponuje swoim w Miami. Dwadzieścia cztery godziny po podpisaniu kontraktu z dwoma biegunami weekendu Angielka odniosła pierwsze zwycięstwo w spotkaniu w Miami, pokonując Doriane Pin i Chloé Chambers w F1 Akademia
  • Brytyjczyk rzeczywiście dobrze wystartował i już w pierwszym zakręcie nie dokuczał mu blokowanie kół. Za nią Habs Doriane Pin również zablokował jej opony, a obie kobiety zneutralizowały się nawzajem. Stopniowo chronił ją przedAlpine, wspierany na starcie przez Zinedine'a Zidane'a, zdołał wypracować od trzech do czterech sekund przewagi nad Francuzką, która już nigdy nie była w stanie wrócić na metę.
  • W części 3 Bianca Bustamente zatrzymała się na starcie, co nie przeszkodziło jej w ładnym powrocie na punkty (7. miejsce). Trzecie miejsce na podium przypadło American Chambers, która doskonale manewrowała w wyścigu pokonując Hamdę Al-Qubaisi i stawiając pod koniec wyścigu Mayę Weug.
  • Warto zwrócić uwagę, że po lekkim kontakcie w pierwszej rundzie Szwajcarka Tina Hausman (Aston Martin) został zmuszony do wycofania się po zderzeniu ze ścianą stadionu. Druga Francuzka Lola Lovinfosse zdobywa ostatni punkt na 10. miejscu!
  • Drugi wyścig odbędzie się w niedzielę o 2:19 czasu francuskiego, a Abbi Pulling będzie na pole position, a Doriane Pin będzie trzeci.

CZYTAJ TAKŻE > Nowa wystawa poświęcona Alpine w muzeum 24h Le Mans

Jeremy’ego Satisa

Świetny reporter F1 i pasjonat formuł promocyjnych

0 Zobacz komentarze)