Courtney Crone zaproszona do Akademii F1 w Miami

Amerykańska kierowca Courtney Crone zostaje zaproszona do wzięcia udziału w rundzie Akademii F1, która odbędzie się w najbliższy weekend podczas Grand Prix Miami Formuły 1.

opublikowany 01/05/2024 à 11:28

Walenty GLO

0 Zobacz komentarze)

Courtney Crone zaproszona do Akademii F1 w Miami

Courtney Crone – Zdjęcie: Akademia F1

Druga dzika karta w F1 Akademia jest znana. Po Reemie Juffali w Arabii Saudyjskiej Courtney Crone będzie w najbliższy weekend gościem mistrzostw kobiet w samochodach jednomiejscowych w Miami. Pojedzie z Premą.

Crone wyruszy na tor w liberii i garniturze w barwach marki QVC, ponieważ seria ta odbędzie się równolegle z Formułą 1 podczas Grand Prix Miami w ten weekend, po otwarciu sezonu w Jeddah w marcu.

Przygotowania 23-latki do startu rozpoczęły się dwa tygodnie temu w Zandvoort (Holandia), kiedy po raz pierwszy zasiadła za kierownicą samochodu Akademii F1 w ramach oficjalnego dwudniowego testu.

Kim jest Courtney Crone?

Pochodząca z Kalifornii Crone zaczęła ścigać się gokartami w wieku trzech lat. W swojej karierze doświadczyła kilku kategorii. Po zabiciu zębów w wyścigach USAC Midget na szutrowych torach, jako nastolatka przerzuciła się na wyścigi SCCA Formula Cars i wyścigi szosowe. Jeździła także w LM P3, a obecnie jest zgłoszona do Lamborghini Super Trofeo America.

« To dzięki mojemu ojcu zacząłem interesować się wyścigami samochodowymi, wyjaśnia Crone na stronie włoskiego producenta. Ścigał się w latach 60. i ostatecznie został mechanikiem, zanim założył własny zespół wyścigowy, co doprowadziło go do tego, co robi teraz, czyli przygotowywania zabytkowych i historycznych samochodów, aby wygrać swoje życie.

Zasadniczo, kiedy się urodziłem, chciał, abym była częścią jego życia, które było wyścigami, i wsadził mnie na motocykl, gdy miałem dwa lata. Stamtąd to się jakoś zaczęło. Zawsze kochałem środowisko wyścigów, tę rywalizacyjną naturę, która otacza cię podczas wyścigów i nigdy nie oglądałem się za siebie. Urodzenie się w tym sporcie z pewnością może być naturalnym hobby, niezależnie od tego, czy jesteś fanem, zawodnikiem, czy nawet mechanikiem, istnieje wiele ścieżek prowadzących do sportów motorowych, którymi możesz podążać.

Może to być PR lub inżynieria, ale wybrałem część związaną z prowadzeniem samochodu, ponieważ to część, która sprawia mi największą przyjemność. Kiedy byłem młodszy, uprawiałem różne formy biegania. Jazda na motocyklu, wyścigi terenowe, jednomiejscowy a teraz GT, więc w zasadzie każdy weekend był weekendem wyścigowym, gdy dorastałem. »

Crone w szczególności zdobyła stypendium IMSA Różnorodny rozwój kierowców pod koniec 2022 r. Otworzyło to drzwi doIMSA VP SportsCar Challenge w kategorii LM P3.

Po zwycięstwach Dorjan Pin (Prema / Mercedes) i Abbi Pulling (Rodin / Alpine) w Jeddah brytyjski kierowca wjeżdża do Miami na szczyt mistrzostw z 12 punktami przewagi nad Francuzką, która zajmuje trzecie miejsce za Mayą Weug (Prema / Ferrari).

CZYTAJ TAKŻE > Program Grand Prix Miami

Walenty GLO

Dziennikarz. Reporter rajdowy (WEC, IMSA, ELMS, ALMS) i czasami F1 lub IndyCar.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz