Doriane Pin o Miami: „Nie mogę się doczekać odkrycia nowego toru”

Sezon 2024 F1 Academy zostanie wznowiony w ten weekend w Miami, na marginesie Grand Prix Formuły 1. Doriane Pin ma nadzieję utrzymać dobrą passę po dobrym pierwszym weekendzie w Jeddah.

opublikowany 02/05/2024 à 14:15

Walenty GLO

0 Zobacz komentarze)

Doriane Pin o Miami: „Nie mogę się doczekać odkrycia nowego toru”

Doriane Pin - Fot. Prema

Druga runda sezonu 2024 F1 Akademia odbędzie się w najbliższy weekend w Miami. Pierwszy weekend w Jeddah (Arabia Saudyjska) był pełen wrażeń Dorjan Pin wyróżniać się. Na wymagającej trasie miejskiej Francuzka, młodszy kierowca Mercedes, zdobył dwa pole position i w obu wyścigach przekroczył linię mety na pierwszym miejscu.

Jednakże Habs zostali ukarani po zakończeniu drugiej połowy za drugie przekroczenie flagi w szachownicę w wyniku problemów z komunikacją z zespołem Prema. Trzeci w mistrzostwach na koniec weekendu otwarcia, Pocket Rocket odcisnęła jednak piętno w tej inauguracyjnej rundzie, potwierdzając swój status faworytki.

Pin będzie miał okazję potwierdzić to na Florydzie w ten weekend, podczas drugiego z rzędu toru miejskiego. „ Jestem bardzo podekscytowany możliwością powrotu na tor w ten weekend w Miami– deklaruje pilot. Czeka nas nowe wyzwanie. Nie mogę się doczekać odkrycia nowego toru i kontynuowania doskonałej pracy, którą rozpoczęliśmy w Jeddah. W Ameryce zawsze panuje niesamowita atmosfera wyścigów. »

Kontynent, który 20-letni pilot zaczyna dobrze znać, bo już tam latał IMSA kilka razy od początku poprzedniego sezonu, dwukrotnie biorąc udział w 24-godzinnym wyścigu w Daytona, jeden w 6-godzinnym wyścigu w Glen i drugi w Petit Le Mans.

Po tej amerykańskiej eskapadzie Doriane Pin będzie dalej rozwijać swój program o jednomiejscowy z FRECA, którą odkryje 11 i 12 maja w Hockenheim.

CZYTAJ TAKŻE > Doriane Pin w FRECA z Żelaznymi Damami i Martą Garcia

Walenty GLO

Dziennikarz. Reporter rajdowy (WEC, IMSA, ELMS, ALMS) i czasami F1 lub IndyCar.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz