Rozwój, podwozie, silnik… Gdzie jest nowy samochód F3?

Podobnie jak F2 w tym roku, również w F3 w przyszłym sezonie pojawi się nowy jednomiejscowy samochód. Rozwiązanie to jest obecnie w fazie rozwoju i wkrótce może zostać poddane debugowaniu.

opublikowany 03/05/2024 à 09:34

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

Rozwój, podwozie, silnik… Gdzie jest nowy samochód F3?

Dallara F3 2019 przeżywa swój ostatni sezon rywalizacji. © Holenderska Agencja Fotograficzna / DPPI

Przyszłość jest przygotowywana po stronie F3. Jak F2 która wprowadziła w tym sezonie zupełnie nowy samochód (Dallara F2 2024), niższa kategoria również zaktualizuje swoją obecną ofertę. Od jakiegoś czasu wiemy, że Dallara F3 2019 przeżywa ostatnie chwile przed pożegnaniem.

Pojawienie się jego następcy planowane jest w kampanii na rok 2025, rok po premierze Formuły 2. Wprowadzenie rozłożone w czasie ze względu na wymagany czas rozwoju i to, że oba projekty nie nakładają się na siebie jednocześnie.

Wycieczka na tor planowana na lato tego roku dla nowego F3

Jeśli chodzi o plan działania dotyczący nowej F3, wszystko wydaje się iść dobrze dla Formula Motorsport Limited, promotora Formuły 3. Po pierwsze po stronie partnerów, ponieważ nie ulegną oni zmianie w porównaniu z poprzednią generacją. Wystarczająco, aby ułatwić ten proces.

« Tak, będziemy ponownie współpracować z Dallarą (dostawca podwozia) i Mekachrome (dostawca silników) dotyczące nowego samochodu Formuły 3– zapewnił podczas punktu prasowego Bruno Michel, szef Formula Motorsport Limited. Jesteśmy już na bardzo zaawansowanym etapie procesu rozwoju. W zeszłym tygodniu pomyślnie przeszliśmy już niektóre testy bezpieczeństwa (koniec kwietnia). Jeszcze wiele przed nami. »

Jeśli zaś chodzi o akcję na torze, organizator zamierza wysłać swojego nowego wierzchowca na asfalt już w pierwszych tygodniach lata. Nieco wcześniej niż w zeszłym roku F2, widziane na asfalcie w ostatniej części lata. Następnie konieczne będzie dopracowanie projektu, aby szybko go ukończyć i rozpocząć proces produkcji 30 modeli dla 10 zespołów na starcie.

« Pomysł polega na udostępnieniu samochodu na przegląd pod koniec czerwca i na początku lipca, aby następnie rozpocząć większą część programu dotyczącą rozwoju, kontynuuje Bruno Michel. Chcemy być gotowi jak najszybciej. Nigdy nie jest łatwo dopasować wszystko do kalendarza. Teraz wiemy, że zaczniemy w Melbourne (14-16 marca) Następny rok. Musimy zatem być gotowi jak najwcześniej, ale także aby zespoły mogły przeprowadzić testy. Jak na razie wszystko przebiega zgodnie z planem. Pracy jest jak zwykle dużo. » Jeśli chodzi o wygląd nowego dzieła, promotor na razie nie zdradził niczego, nawet jeśli nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby zbliżył się do F1 nowoczesny jak F2 2024. Bądź więc cierpliwy, zanim zasłona zostanie ostatecznie podniesiona, prawdopodobnie w ostatnim sprincie sezonu.

CZYTAJ TAKŻE > Bruno Michel nie będzie rozbudowywał swoich sieci F2 i F3 dla Andrettiego

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz